Giełda

Znany polski analityk: bitcoin (BTC) może spaść do 23 000 USD

0

Znany polski analityk: bitcoin (BTC) może spaść do 23 000 USDPolski analityk, kryjący się pod pseudonimem NexusHash, wrzucił dwa dni temu do sieci swoją nową prognozę dot. kursu bitcoina. Okazuje się, że najbliższe tygodnie mogą być niezbyt spokojne dla byków. Co nas czeka?

  • NexusHash podkreśla, że bitcoin może teraz zaliczyć sporą korektę. 
  • Kurs BTC może spaść nawet do 23 000 USD.
  • Wcześniej sugerował on, że zyskają na tym altcoiny.

Bitcoin spadnie do 23 000 USD?

NexusHash twierdzi, że czeka nas korekta kursu BTC:

“Obserwując rajd bitcoina, w końcu doczekaliśmy się pierwszej poważnej korekty na poziomie 42 000 USD. Korzystając z metody overbalance, widzimy wyraźne wybicie dołem z drugiego obszaru cenowego, co oznacza chwilowy powrót niedźwiedzi na rynek. Pierwszy próg, w jakim należałoby się spodziewać powrotu do głównego trendu, to 30 000 USD, drugi 23 000 USD, który pokrywa się z luką cenową na kontraktach CME i stanowi korektę -61.8 proc. całej górki. Tak głęboka korekta jest potrzebna do dalszych wzrostów za kilka miesięcy.”

Co na to altcoiny?

Co ciekawe np. para ETH/BTC trzyma się w czasie tej korekty dość stabilnie (obecnie jest na poziomie 0,03). Już wcześniej NexusHash sugerował, że korekta na BTC sprawi, że rozpocznie się sezon na altcoiny:

“Już przed pułapem 30 000 USD spodziewam się głębszej, kilkumiesięcznej korekty, aż do poziomu 24 000 USD jako retest rozszerzenia fibo 127 proc. lub nawet do poprzedniego ATH. Kapitał powinien w tym czasie odejść ponownie w stronę najmocniejszych altcoinów. W tym roku dominuje segment DeFi i cross-chain i to w te projekty bym dalej celował (Bancor, Polkadot, Chainlink, The Graph).”

Potem jednak BTC ma kontynuować wzrosty:

“Wszystko wskazuje na to, że kolejny rok także będzie wzrostowy, a szczyt kolejnej mini bańki osiągniemy wiosną 2022 r. Według różnych modeli ekonometrycznych bitcoin zostanie wyceniony wtedy na 110 – 240 tys. USD.”

Autor poleca również:

Bitcoin nadal spada. Kurs BTC pokonuje 34 tys. dol. i traci 5. dzień z rzędu

Previous article

Kevin O’Leary: bitcoin może stać się czymś wartościowym, jeśli poprą go organy regulacyjne

Next article

More in Giełda

You may also like