Waluty

Zainteresowanie Bitcoinem w social mediach osiąga ATH

0

Dane analityczne z Twittera wskazują, że zainteresowanie bitcoinem w mediach społecznościowych ustanawia nowe rekordy na wielu kluczowych wskaźnikach. Wygląda więc na to, że zainteresowanie skorelowało się z rosnącą ceną, która w ostatnim czasie regularnie zdobywała nowe ATH.

W sobotę firma analityczna The TIE opublikowała wykres, z którego wynika, że liczba unikalnych użytkowników tweetujących o Bitcoinie osiągnęła nowe ATH. Tak wysokie liczby ostatni raz były widziane podczas hossy w 2017 roku.

Joshua Frank, dyrektor generalny The TIE w rozmowie z Cointelegraph zaznaczył, że zainteresowanie cały czas rośnie i nie ogranicza się tylko do Bitcoina.

Według Franka, od czasu opublikowania tweeta na profilu The TIE, liczba unikalnych tweetów na temat Bitcoina wzrosła powyżej 70 000, a całkowita ilość tweetów przyćmiła ATH z grudnia 2017 roku. Nowy rekord osiągnęła też całkowita liczba krypto tweetów – prawie ćwierć miliona w ciągu 24 godzin.

Rośnie też liczba wyszukań w Google

Wzrost wolumenu nie ogranicza się jednak tylko do Twittera. Jak już wcześniej informowaliśmy na łamach bitcoin.pl wolumen wyszukań frazy „Bitcoin” rośnie w korealcji z ceną sztandarowej kryptowaluty.

Ciekawe jest jednak to, że wyszukiwania „how to buy Ethereum” cały czas są dość niskie, pomimo ogromnego wzrostu i przebicia przez ETH bariery 1000 USD. Wiele osób spekuluje, że wzrost ten jest spowodowany przez „FOMO” wśród instytucji.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Artykuł Zainteresowanie Bitcoinem w social mediach osiąga ATH pochodzi z serwisu Bitcoin.pl – Bitcoin, kryptowaluty i technologia blockchain..

ETH i BTC w euforii a następnie w korekcie na rynku kryptowalut

Previous article

Bitcoin jest na początku super cyklu! Cena BTC wzrośnie do 1 mln USD – prognozuje Kraken

Next article

More in Waluty

You may also like