News

Walutomat w sieci SEPA Instant

0

Klienci serwisu wymiany walut Walutomat mogą już korzystać w pełni z przelewów ekspresowych do 25 krajów Europy w ramach SEPA Instant. Currency One, operator Walutomatu, jako pierwsza polska instytucja płatnicza przystąpiła do systemu SEPA Instant. Kilka miesięcy wcześniej Currency One informowało o dołączeniu do systemu SEPA.
SEPA Instant to system, który pozwala na przelewy EUR do podmiotów z wybranych państw strefy euro w czasie rzeczywistym. Co to oznacza dla klienta Walutomatu?

Klienci instytucjonalni Walutomatu mogą korzystać już z indywidualnych numerów rachunków w euro

– SEPA Instant wystartowała w Europie w listopadzie 2017. W Polsce jest to dopiero nowość, ale cała Europa bardzo szybko rozwija się w tym kierunku. W państwach strefy EURO dostęp do przelewów SEPA Instant jest możliwy już z większości banków. Bardzo nas cieszy, że nasi klienci będą mogli zlecać i przyjmować przelewy natychmiastowe w euro 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – mówi Artur Maliszewski, CIO w Currency One.

Klienci instytucjonalni Walutomatu mogą korzystać już z indywidualnych numerów rachunków w euro, możliwych dzięki uczestnictwu serwisu w systemie SEPA. – Warto zaznaczyć, że Currency One jako pierwszy polski fintech został zintegrowany z systemem SEPA i SEPA Instant. To duży krok naprzód dla polskich firm – mówi Miron Miesczak, Dyrektor ds. Partnerstw Strategicznych/B2B w Currency One.

Walutomat w listopadzie obchodził 11 urodziny. Powstał w Poznaniu w 2009 roku, jako pierwsza polska internetowa platforma wymiany walut. Do dziś jest jednym z liderów tego rynku, z obrotem całościowym ponad 70 mld zł. Zarejestrowanych w nim jest 365 tys. klientów.

Autor poleca również:

Kurs euro odbija, jednak ostrożnie przed EBC. Funt silnie korzysta ze słabości euro

Previous article

Bitcoin zachowuje się podobnie, jak pod koniec 2016 roku

Next article

More in News

You may also like