News

Wall Street w miejscu, kurs dolara oddaje zyski. Sytuacja techniczna GBP/USD i USD/JPY

0

Wall Street w miejscu, kurs dolara oddaje zyski. Sytuacja techniczna GBP/USD i USD/JPYWe wtorek po południu dolar kontynuował swoja słabość widoczną rano, chociaż rynek nieco zawahał się po tym, jak pojawiły się spekulacje, że Niemcy rozważają przedłużenie obecnego lockdownu aż do kwietnia, aby zapewnić logistykę służby zdrowia, która została teraz dodatkowo obciążona procesem masowych szczepień przeciwko COVID. Nastroje nieco uspokoiły zapewnienia tamtejszego ministra finansów, który dał do zrozumienia, że obecne obostrzenia nie są nadmiernym obciążeniem dla gospodarki, a rząd jest gotów uruchomić kolejne programy wsparcia dla biznesu w razie potrzeby.

Dolar traci po trzech dniach korekty wzrostowej

Problem tylko w tym, że kierunek w jakim pójdą Niemcy może wyznaczyć drogę dla innych, stąd też ten wątek będący pewnym obciążeniem dla euro, najpewniej jeszcze będzie powracał w najbliższych, kilkunastu dniach.

W krótkim okresie widać, że rynek będzie próbował rozegrać rajd ryzyka związany z czwartkową prezentacją założeń programu fiskalnego przez Joe Bidena, niezależnie od faktu, że można dopisać wokół niego wiele niewiadomych, jak chociażby podejście nowej administracji USA do strategii walki z pandemią.

Jeżeli Wall Street wymaże dzisiaj wczorajszy spadek, to może to pchnąć USD w stronę dalszego osłabienia kosztem bardziej ryzykownych walut. I to niezależnie od faktu, że ruch ten może mieć czysto spekulacyjny charakter, co widać było dzisiaj po zachowaniu się GBPUSD, który bardzo szybko wzrósł w okolice 1,36 łamiąc tym samym spadkową linię trendu.

Dobrym miernikiem tego, na ile dolar jest jeszcze zależny od zachowania się rentowności amerykańskich obligacji, może być USDJPY. Tutaj po kilku dniach wzrostów, dzisiaj mamy świeczkę doji, która dodatkowo buduje sie poniżej ważnego oporu przy 104,35.

Wykres dzienny FUS500
Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny USDJPY

Prognozy Bitcoina na 2020 rok okazały się niezbyt dokładne

Previous article

Aż 17 spółek odnotowało rekord notowań we wtorek. Akcje Polimex zyskały ponad 20%!

Next article

More in News

You may also like