News

Trading mobilny: cena ropy Brent, kurs ETH/USD oraz cena złota na platformie Capital.com

0
Trading mobilny: analiza kurs GBP/USD, kursu USD/JPY oraz ceny ropy WTI na platformie Capital.comPoniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.
  • W analizie przyglądamy się kursowi Ethereum, notowaniom złota oraz kursowi ropy naftowej Brent na platformie Capital.com
  • Kurs ropy oraz złota może być wspierany przez ewentulną dalszą deprecjację USD w 2021 r.
  • Ethereum może okazać się czarnym koniem rynku kryptowalut w 2021 roku

Ethereum na fali

Kurs ETH/USD ma spory potencjał na stanie się cichym zwycięzcą rynku kryptowaluty w nadchodzącym roku. Przede wszystkim, platformę Ethereum czeka kluczowa transformacja do nowej formy. Z niej, narodzi się odświeżone Ethereum 2.0.

Głównym usprawnieniem będzie szybsze działanie sieci i jej większa przepustowość. Co więcej, kopanie ETH przejdzie na model Proof-of-Stake, a to przełoży się na zmniejszoną podaż coinów do giełd.

Brak opisu.

Zakładając, że popyt na Ethereum będzie taki sam, a potencjalnie może nawet wzrosnąć, może to doprowadzić do kontynuacji imponującej zwyżki kursu ETH/USD. Wsparciem dla zachowania kursu Ethereum może być także dalsze trwanie mody na DeFi.

Zobacz również: Elon Musk rozważa przeniesienie części gotówki Tesli do postaci Bitcoina

Cena złota wspierana przez 200 MA

Kurs złota po tymczasowym załamaniu poniżej 1800 dol. na przełomie listopada i grudnia, aprecjonował do okolic 1900 dol. Poziom ten okazał się być nadal aktywnym oporem, który zatrzymał notowania przed dalszą zwyżką.

Brak opisu.

Zdaje się jednak, że 200-dniowa średnia kroczącą mogła być tym elementem, który powstrzymał złoto przed dalszą przeceną, jeśli spojrzymy z perspektywy technicznej. Średnia może okazać się dalszym wsparciem dla notowań kruszcu, który może pozwolić na powrót powyżej 1900 dol. za uncję.

Prezydent Donald Trump ostatecznie zaakceptował pakiet stymulacji fiskalnej, jednak postawił warunek zwiększenia pomocy dla gospodarstw domowych. Sprawa będzie jeszcze przegłosowana w Kongresie w poniedziałek. Jednak fakt ten oznacza, że program fiskalny najprawdopodobniej zostanie wdrożony i to niebawem. To wywołać może spodziewaną presję na dolarze i w rezultacie wywoła potencjalny wzrost kursu złota spot.

Wśród innych ważnych wydarzeń rynkowych wymienić można m.in. rozpoczęcie szczepień w UE (na razie na małą skalę) czy zatwierdzenie umowy handlowej między UE i UK.

Ropa: OPEC+ trzyma palec na pulsie

Cena ropy Brent, podobnie jak WTI, wraz z początkiem nowego roku zostanie  poddana silniejszej presji podażowej z uwagi na poluzowanie ograniczeń produkcji ropy przez kraje OPEC+ o 500 tys. baryłek dziennie. Jednak OPEC+ nie pozwoli na znaczny spadek cen ropy i w przypadku zbyt silnego nacisku podaży, redukcje zostaną zapewne adekwatnie dostosowane do rynkowej sytuacji.

Brak opisu.

Podobnie jak w przypadku złota, wsparciem dla kursu ropy może być spodziewane dalsze osłabienie dolara w 2021 r.

– Możliwe, że po siedmiotygodniowym rajdzie notowań od okolic 35 dol. do niemal 50 dol. pod koniec 2020 r., na początku kolejnego roku kurs surowca zacznie konsolidować, a może nawet zaliczy korektę. Spodziewana przeciętna cena surowca w przyszłym roku wyniesie w naszej opinii 55 dol. bbl. – przeczytać można w prognozie Comparic.pl na 2021 rok (dostępna pod tym linkiem).

Z grona ponad 2 tysięcy instrumentów dostępnych w aplikacji Capital.com na początku każdego tygodnia wybieramy 3, które naszym zdaniem w perspektywie średnioterminowej mogą zaoferować ciekawe okazje inwestycyjne. Cały cykl analiz można śledzić pod dedykowanym tagiem Mobile Trading.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:

Dadelo zadebiutuje na GPW we wtorek. 6-te IPO w Warszawie w 2020 r.

Previous article

Ostatni debiut tego roku. Detalion Games wchodzi na NewConnect

Next article

More in News

You may also like