News

Stabilizacja głównych indeksów w USA. Kolejne obawy inwestorów

0

Stabilizacja głównych indeksów w USA. Kolejne obawy inwestorówOstatnia sesja ubiegłego tygodnia zakończyła się przeceną amerykańskich indeksów. Wraz z rosnącą liczbą dziennych zachorowań (za Oceanem w ostatnich dniach sięga już niemal 200 tys.) rosną obawy inwestorów, co wpłynęło na stabilizację notowań zarówno indeksu S&P500 jak i Nasdaq, po wcześniejszych wzrostach napędzanych informacją o potencjalnej szczepionce.

Boeing wznowi loty komercyjne

Z pozostałych tematów dobrą wiadomością dla Boeinga jest prawdopodobne wydanie zgody w styczniu na wznowienie lotów komercyjnych dla samolotów typu Boeing 737 Max przez Agencję UE ds. Bezpieczeństwa Lotniczego. Nowy tydzień inwestorzy rozpoczynają w „byczym” nastroju, co znajduje odzwierciedlenie we wzrostach azjatyckich indeksów oraz na kontraktach na amerykańskie indeksy.

W piątek krajowe indeksy zwyżkowały, przy czym szczególnie mocny wzrost odnotował indeks WIG20, do którego wzrostów najsilniej kontrybuowały zyskujące niemal 9% walory Allegro (przecena akcji Allegro do poziomów z dniu debiutu zatrzymała podaż). W sobotę ogłoszono plan lockdownu na kolejny miesiąc – od 28 listopada powraca handel w galeriach, na czym skorzysta m.in. sektor odzieżowy, ale zamknięte pozostają siłownie oraz stacjonarna gastronomia (co najmniej do 27 grudnia). Ogłoszono również skumulowanie ferii w jednym terminie, co ma ograniczyć wyjazdy. Do tego rząd zapowiedział, że może ograniczyć przemieszczanie się w czasie świąt. Kolejne restrykcje uderzają szczególnie mocno w sektor turystyczny, jednak dla branż najmocniej dotkniętych obostrzeniami planowane są kolejne rozwiązania wspierające, jak np. pokrycie 70% kosztów stałych.

Po ostatniej sesji wyniki za III kw. podał Boombit, który osiągnął w tym okresie 2 mln zł zysku netto wobec 1,6 mln zł straty w ubiegłym roku. Poznaliśmy również wyniki Rainbow Tours, operator turystyczny osiągnął 137 mln zł przychodów wobec konsensusu 229 mln zł, a r/r spadek wyniósł aż 83%, jeszcze gorzej wypada zysk netto, który wyniósł 0,7 mln zł, co oznacza spadek r/r o 99%.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Autor poleca również: 

Ethereum po 10 000 USD? ETH oczami popularnego analityka

Previous article

DAX notuje wzrost w okolicy 1%. Podczas piątkowej sesji WIG20 zyskał kolejne 1,70%

Next article

More in News

You may also like