News

SkyBridge Capital: inwestowanie w Bitcoina ma dziś duży sens

0

Anthony Scaramucci, szef SkyBridge Capital i były dyrektor ds. komunikacji w Białym Domu, uważa, że ​​inwestycja w Bitcoina (BTC) ma teraz duży sens. Jego zdaniem pozycja kryptowaluty obecnie się wzmocniła i to przez działania rządów.

Anthony Scaramucci: posiadanie Bitcoina nie jest już tak ryzykowne, jak było to wcześniej

W artykule opublikowanym na stronie CNN, Scaramucci i dyrektor wykonawczy SkyBridge Brett Messing twierdzą, że Bitcoin stał się intersującym aktywem dla inwestorów długoterminowych, którzy szukają dziś bezpiecznego schronienia przed inflacją walut fiat. Autorzy tekstu twierdzą również, że posiadanie Bitcoina jest dziś znacznie mniej ryzykowne, niż było kilka lat temu, kiedy przepisy i infrastruktura rynku były nadal słabo rozwinięte.

Rozwój Bitcoina „spowodował, że rząd i instytucje wkroczyły i zajęły się wieloma ryzykami związanymi z cyfrową walutą”, napisali autorzy, odnosząc się do decyzji Urzędu Kontrolera Walut USA o upoważnieniu banków do świadczenia usług dot. przechowywania kryptowalut.

„[…] zwiększone regulacje, ulepszona infrastruktura i dostęp do instytucji finansowych – takich jak Fidelity – które przechowują pieniądze inwestorów sprawiły, że inwestycje bitcoinowe są równie bezpieczne, jak posiadanie obligacji i towarów takich jak złoto, które są również wykorzystywane do równoważenia portfeli”

– dodali.

SkyBridge Capital wkracza na rynek Bitcoina

SkyBridge Capital zrobiło duży krok naprzód w kwestii działań na rynku kryptowalut już w zeszłym miesiącu, kiedy złożyło wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o uruchomienie funduszu hedgingowego dot. Bitcoina. SkyBridge Bitcoin Fund LP został uruchomiony parę tygodni później, a Fidelity pełni w nim funkcję depozytariusza, z kolei Ernst & Young zajmuje się audytem.

SkyBridge podobno zainwestowało w Bitcoina już w listopadzie i grudniu, umożliwiając sobie tym samym zgromadzenie dużej pozycji na rynku aktywów cyfrowych. W momencie uruchomienia fundusz, co miało miejsce dokładnie 4 stycznia, SkyBridge twierdziło, że jego ekspozycja na BTC była warta około 310 milionów USD.

Ostatnie wzrosty na rynku Bitcoina zawdzięczamy zapewne dużym firmom takim jak SkyBridge.

Artykuł SkyBridge Capital: inwestowanie w Bitcoina ma dziś duży sens pochodzi z serwisu Bitcoin.pl – Bitcoin, kryptowaluty i technologia blockchain..

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos będzie debatowało nt. kryptowalut

Previous article

Biden i Powell porozumieją się w kwestii dalszej pomocy fiskalnej – uważa Danske Bank

Next article

More in News

You may also like