Giełda

Ric Edelman: narracja dot. bitcoina (BTC) zmieniła się o 180 stopni

0

Ric Edelman: narracja dot. bitcoina (BTC) zmieniła się o 180 stopniRic Edelman, ikona rynku inwestycji, twierdzi, że narracja dotycząca btcoina zmieniają się o 180 stopni, ponieważ więcej instytucji inwestuje w flagową kryptowalutę.

  • Edelman jest zdania, że narracja mediów dot. BTC zmieniła się o 180 stopni.
  • Powodem powyższego może być to, że w kryptowalutę inwestują duże podmioty z rynku kapitałowego.

Ric Edelman mówi o BTC

W jednym z nowych odcinków SALT Talks Edelman podkreślił, że ​​bitcoin zaczyna przyciągać doradców finansowych z dwóch ważnych powodów.

– Potencjał wzrostu pozostaje bardzo duży dla bitcoina i jest to ponadprzeciętny potencjał zwrotów. Giełda da ci zarobić 10 proc. w ciągu roku. Bitcoin rutynowo przesuwa się w górę lub w dół o 10 proc. w ciągu dnia. A więc jest to potencjał dużych zwrotów – mówił.

Dalej dodał, że “głównym powodem, dla którego doradcy [finansowi] twierdzą, że są tym zainteresowani, jest fakt, że bitcoin nie jest skorelowany [z innymi rynkami]. Jego ruchy ceny nie mają nic wspólnego z niczym innym, ani z rynkiem akcji, ani rynkiem obligacji, stopami procentowymi, stopami inflacji, polityką gospodarczą, działaniami Fedu, niczym.”

Wybitny inwestor twierdzi, że w miarę jak duże instytucje skupują bitcoina, następuje “masowa legitymizacja wiodącej kryptowaluty”. Jak dodał, uważa, że “ten trend będzie się utrzymywał”.

– Jesteśmy wyraźnie w środowisku, w którym bitcoin jest teraz w mainstreamie, a to legitymizuje to aktywo i będzie kontynuowany efekt kuli śnieżnej, w którym ludzie zaczną zdawać sobie sprawę, że jest to coś normalnego, podobnie jak ETF złota uczynił złoto zwykłym aktywem służącym do dywersyfikacji portfela. (…) Wierzę, że nadal będziemy obserwować szeroką dywersyfikację i większe włączenie [BTC] do głównego nurtu przez instytucje, fundusze kapitałowe, towarzystwa ubezpieczeniowe funduszy emerytalnych i tak dalej – prognozował.

Ryzyko nadal jest aktualne

Edelman nie patrzy jednak na świat przez różowe okulary. Nadal uważa, że ​​bitcoin wiąże się ze znacznym ryzykiem, dlatego ograniczył swoją ekspozycję na niego.

Wciąż istnieje ogromne ryzyko: ryzyko technologiczne, ryzyko regulacyjne. Rządy mogą się tym wszystkim bardzo zdenerwować. Nie wiem, dokąd to zmierza, więc chce się skupić na sobie, a nie na nadmiernym inwestowaniu i nie narażać się na ryzyko portfela, które mogłoby zaszkodzić moim finansom osobistym – dodał.

Autor poleca również:

Bitcoin nie stanowi zagrożenia dla złota – uważają eksperci Goldman Sachs

Previous article

Willy Woo: bitcoin może zdrożeć do 1 mln USD

Next article

More in Giełda

You may also like