Waluty

Reuters opublikował nagłówek na jaki długo czekaliśmy!

0

Indeks dolara amerykańskiego odnotował dziś gwałtowny spadek wydłużając 10-miesięczną passę strat. Znajduje się on obecnie na najniższym poziomie od kwietnia 2018 roku.

Dolara spada, a Bitcoin osiąga ATH

Międzynarodowa agencja informacyjna Reuters podkreśliła to wydarzenie umieszczając w swoim artykule nagłówek „Dollar plummets on U.S. stimulus hopes; Bitcoin hits all-time peak”. W tekście zauważono, że spadek zbiegł się w czasie z dzisiejszą wiadomością o omawianym w Kongresie drugim pakiecie stymulacyjnym COVID, i wznowieniu negocjacji między sekretarzem skarbu USA Stevem Mnuchinem a przewodniczącą Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi. W artykule przedstawiono kontrast pomiędzy spadającym dolarem, a rosnącym BTC, który niedawno dotknął rekordowego poziomu.

„Wygląda jak nagłówek z 2024 roku … ale przypuszczam, że nie będzie to jeden nagłówek, ale wiele w ciągu najbliższych lat.”

– napisał Erik Voorhees, prezes ShapeShift i wieloletni zwolennik Bitcoina.

Niektórzy członkowie społeczności porównali nagłówek Reutersa ze znanym nagłówkiem The Times, który został osadzony w pierwszym bloku BTC.

Historycznie rzecz biorąc, Reuters nie jest znany z pozytywnego stanowiska ws. Bitcoina, jednak to może się zmienić. W zeszłym tygodniu agencja opublikowała artykuł badający prawdopodobieństwo, że Bitcoin osiągnie cenę 100 tys. dolarów do końca 2021 roku. Tydzień wcześniej pojawił się tekst dot. tego jak aktualna „bańka” różni się od tej z 2017 roku.

Indeks dolara amerykańskiego

Indeks dolara amerykańskiego jest miarą wartości dolara amerykańskiego w stosunku do innych walut: euro, jena japońskiego, funta szterlinga, dolara kanadyjskiego, korony szwedzkiej i franka szwajcarskiego. Zaczynając od względnej wartości 100 w 1973 roku, indeks osiągnął ATH 151 w październiku 1984 roku i najniższą wartość 71,8 w kwietniu 2008 roku. Obecnie wskaźnik ten wynosi 91,1 i jest to najniższy poziom od ponad dwóch i pół roku.

USD spadł również w porównaniu z wieloma innymi walutami i aktywami np. towarami i akcjami. Dewaluacja dolara została w tym roku przyśpieszona przez amerykański rząd, który drukuje ogromne ilości dolarów. Według ekspertów taka kolej rzeczy pomogła w doprowadzeniu ceny BTC do obecnych szczytów.

Bitcoin powinien stanowić do 10% portfela. Fundusz warty 630 mld dol. zmienia zdanie o BTC

Previous article

MZ: 13 855 nowych przypadków COVID-19, liczba zarażonych sięgnęła 1 013 747

Next article

More in Waluty

You may also like