Waluty

Ray Dalio i Elon Musk kupią Bitcoina jako kolejni – twierdzi Max Keiser

0

Znany weteran z Wall Street i gospodarz „Raportu Keisera”, Max Keiser, przedstawił swoje prognozy dotyczące tego, którzy duzi gracze wejdą na rynek Bitcoina jako następni. W wywiadzie, jakiego teraz udzielił, mówił, że głęboko wierzy w to, że miliarder zarządzający funduszami hedgingowymi Ray Dalio i dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, zainwestują wkrótce w kryptowaluty.

Tak, Dalio i Musk będą następni!

Keiser zapewnia, że ​​chociaż Dalio wyraził swoje obawy dotyczące kryptowalut, nawet on przekształci sporą część swojego portfela w BTC.

– Ray Dalio był sceptykiem, teraz jest raczej neutralny. Myślę, że Ray Dalio zainwestuje 10-20 proc. swojego portfela w Bitcoina w ciągu najbliższych kilku miesięcy, zwłaszcza że jego wyniki w 2020 roku były dość kiepskie, więc musi wrócić do stawki w wyścigu – powiedział.

Odwołując się zaś do tweeta Elona Muska, w którym dyrektor generalny Tesli przekazał, że „Bitcoin jest prawie tak samo słaby jak pieniądz fiducjarny”, Keiser mówił, że pomimo swojego retorycznego sceptycyzmu, znany przedsiębiorca w końcu zmieni swoje zdanie na temat największej kryptowaluty.

– To krzywa uczenia się dot. Bitcoina: każdy porusza się na niej we własnym tempie. Ja kupiłem BTC w 2011 roku. Micheal Saylor przyjrzał się temu w 2013 roku. Wtedy tego nie rozumiał. Zajęło mu pięć lub sześć lat, zanim naprawdę to rozgryzł. Elon Musk teraz się temu przygląda, a ponieważ jest mądrym facetem, dostanie w końcu „pomarańczową pigułkę”, jak to nazywamy, i zrozumie, co tu się dzieje, i wejdzie na rynek – tłumaczył.

Nauka to podstawa

Przypomniał, że Micheal Saylor z MicroStrategy sprytnie oferuje teraz swoją pomoc prezesom dużych firm, próbując wywołać efekt kuli śnieżnej, gdy duże pieniądze gromadzą się na rynku Bitcoina. Wszystko to ma dodatkowo podnieść cenę kryptowaluty.

Keiser uważa, że ​​przy takim typie wsparcia instytucjonalnego, jakie może zapewnić Saylor i inni inwestorzy z głęboką kieszenią, Bitcoin poszybuje w górę szybciej niż oczekiwano, a banki centralne mogą zbyt późno zdać sobie sprawę, że nagle tracą na znaczeniu.

Saylor powiedział do Elona Muska: „Podzielę się z tobą moimi poradami”. To było kluczowe zdanie. Innymi słowy, Saylor rozmawia z dyrektorami generalnymi na całym świecie i mówi im, jak to zrobił [jak kupił BTC], ponieważ wie, że jeśli namówi np. 10, 20, 30, 40 czy więcej firm do zrobienia tego samego, cena Bitcoina pójdzie tam, gdzie musi iść, ale dużo szybciej, więc leży to w jego własnym interesie. To taka teoria gier, jaka rozgrywana wśród multimiliarderów na całym świecie, a największymi przegranymi są banki centralne – stwierdził.

Dalej prognozował, że „jeden z głównych banków centralnych na świecie zostanie całkowicie zamknięty, a to rozpocznie transformację banków centralnych w post-centralne.”

Artykuł Ray Dalio i Elon Musk kupią Bitcoina jako kolejni – twierdzi Max Keiser pochodzi z serwisu Bitcoin.pl – Bitcoin, kryptowaluty i technologia blockchain..

Bitcoin | Teraz już bliżej 30 000 niż 20 000 USD

Previous article

Mike Novogratz: nowe przepisy w USA wzmocnią Chiny

Next article

More in Waluty

You may also like