Giełda

Ray Dalio: bitcoin ma pewne cechy złota

0
Ray Dalio

Ray Dalio: bitcoin ma pewne cechy złotaRay Dalio, znany inwestor, podkreślił znaczenie dywersyfikacji inwestycji podczas wydarzenia na Reddit Ask Me Anything, które miało miejsce we wtorek. Wypowiedział się też nt. bitcoina.

  • Dalio, znany inwestor, od pewnego czasu dość często wypowiada się nt. BTC.
  • W czasie AMA na Reddit powiedział, że bitcoin w ostatniej dekadzie zyskał mocno na znaczeniu. Tyle że on sam nadal woli złoto.

Bitcoin zyskał na znaczeniu

Dalio zauważył, że “bitcoin (i niektóre inne waluty cyfrowe) w ciągu ostatnich dziesięciu lat zyskał opinię interesującej alternatywy do aktywów podobnych do złota”. Dodał, że kryptowaluty faktycznie pod pewnym kątem są podobne do złota i mogą “służyć jako dywersyfikator złota i innych tego typu zasobów majątku”.

Jeśli chodzi o bitcoiny, to wolę jednak trzymać te rzeczy, które banki centralne będą chciały przechowywać i wyceniać w nich wartość, gdy próbują dokonać transakcji – powiedział.

To nie jest safe haven!

Dalio jest nadal dość sceptyczny względem BTC. Niedawno zauważył, że BTC to nie safe haven.

– Nie jest to [tj. BTC] dobre aktywo na magazynowanie bogactwa, ponieważ jego zmienność jest duża i ma niewielką korelację z cenami tego, co chcę kupić – powiedział i dodał, że rządy mogą ostatecznie zakazać BTC, jeśli kryptowaluta zacznie konkurować z walutami, które kontrolują politycy. – Nie wyobrażam sobie banków centralnych, dużych inwestorów instytucjonalnych, biznesów lub międzynarodowych firm, które tego używają – ostrzegł.

Jego opinia kontrastuje z podejściem młodszych inwestorów. Przykładowo niedawno Tyler Winklevoss stwierdził, że BTC ma wielki potencjał.

– Zwróć uwagę na bitcoina oraz kryptowaluty i ucz się, ponieważ jest to największa rewolucja pieniężna i technologiczna od czasu samego Internetu. To nie jest fanaberia, to zostanie na stałe – i zmieni pieniądze, Internet i wiele innych elementów otaczającego Cię świata. A to dopiero się zaczyna – powiedział współtwórca giełdy Gemini.

Autor poleca również:

JP Morgan nigdy nie był wrogi w stosunku do blockchaina – mówi manager banku

Previous article

Cena BTC spadła o ponad 1700 USD! Bitcoin poniżej 17 700 USD

Next article

More in Giełda

You may also like