News

Poranny przegląd rynków: EUR/USD z potencjałem spadku do 1,20 USD?

0
Kurs euro i dolara Poranny przegląd rynków

Poranny przegląd rynków: EUR/USD z potencjałem spadku do 1,20 USD?Wczorajsza sesja przyniosła sporą zmienność na rynku kryptowalut, a także na rynku metali szlachetnych. Doszło także do cofnięcia na parach z dolarem, który w ostatnich dniach zaczął się umacniać. Niemniej wydaje się, że ostatnie zyski USD należy traktować jedynie jako chwilową korektę w fali słabości z jaką mamy do czynienia od kliku miesięcy. Co dalej z notowaniami głównej pary walutowej- EUR/USD?

  • Bitcoin odrabia straty po niemal 30% korekcie
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję pod kreską, Dow Jones stracił 0,29%, S&P500 zamknął się 0,56% niżej, a Nasdaq, zakończył dzień wynikiem -1,25%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na nieznacznie wyższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień 30 pkt nad kreską
  • Kurs EUR/USD dociera do wsparcia przy 1,2150 USD

Kurs euro do dolara w korekcie spadkowej

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi prognozami, kurs EUR/USD nie był w stanie wybić się powyżej oporu przy 1,2340, skąd rozpoczęła się korekta spadkowa. Zaznaczone na poniższym wykresie strefy wynikają z interwału tygodniowego i są potwierdzone przez wcześniejsze reakcje cenowe.

Aktualnie spadki dotarły do pierwszego ważnego wsparcia przy poziomie 1,2150. Początek dzisiejszej sesji przynosi nieznaczne odreagowanie, niemniej aby mówić o powrocie do wzrostów jest jeszcze za wcześnie. W przypadku wybicia dołem, przecena może przybrać na sile. W przypadku takiego scenariusza, niewykluczone jest nawet zejście do okrągłego poziomu 1,20 USD, który pozostaje istotnym wsparciem w długim terminie.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 12 stycznia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek 12 stycznia Dzisiejszy kalendarz jest właściwie pusty jeśli chodzi o dane makro. Dopiero w godzinach popołudniowych przemawiać będą członkowie Fed. O 16:00 poznamy także dane o miejscach w pracy w turystyce z USA.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.

Bitcoin to bańka od czasu wybicia 20 tys. dol., uważa miliarder Jeffrey Gundlach

Previous article

Cena Bitcoina może wystrzelić do 300 tys. dol., twierdzi znany analityk

Next article

More in News

You may also like