News

Pfizer informuje o szczepionce. Inwestorzy uciekają od jena i kupują tanie akcje

0
stock market

Kurs dolara (USD/JPY) prawie 2 proc. w górę po informacji o szczepionce od PfizerInformacja o szczepionce na koronawirusa, którą firma Pfizer opracowała wraz z BioNTech zelektryzowała wczoraj rynki finansowe. Jej domniemana skuteczność to aż 90 proc. Inwestorzy ponownie nastawieni na sentyment risk-on odeszli od bezpiecznych przystani i skierowali kapitał na rynek akcji.

  • Informacja o szczepionce na Sars-cov-2 wywołała euforię na rynkach
  • Inwestorzy porzucali bezpieczne przystanie na rzecz akcji
  • Kurs dolara do jena (USD/JPY) wzrósł ponad poziom 105,00

Szczepionka od Pfizer napędziła popyt na akcje

Według opublikowanych przez Pfizer informacji, firma będzie w stanie wyprodukować w przyszłym roku ponad 1,3 mld dawek szczepionki. Inwestorzy ponownie zaczęli żywić nadzieję na powrót do normalności. Eksperci ostrzegają jednak, że droga do wprowadzenia szczepionki wcale nie będzie usłana rózami.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

– Pod pewnymi względami handel na początku pandemii jest łatwiejszy niż rozgrywanie informacji o szczepionce na koronawirusa. Kolejne rozdziały historii są niejasne i trudniejsze do osadzenia w czasie. W pierwszym dniu po podaniu informacji reakcja na rynku obligacji wygląda na odpowiednią, a akcje nieco się zapędziły – powiedział Jim Vogel z FHN Financial.

Inwestorzy wczoraj zainteresowali się zwłaszcza tańszymi akcjami, które osłabione były ekonomicznymi skutkami lockdownu. Mniejsze zainteresowanie widać było natomiast w przypadku drogich akcji spółek technologicznych.

Ponadto, euforia najbardziej widoczna była na spółkach preferowanych przez traderów detalicznych, w tym operatorach wycieczkowców oraz linii lotniczych. Zainteresowanie było na tyle duże, że największe biura maklerskie, jak Charles Schwab, Vanguard czy TD Ameritrade miały problemy techniczne.

fpmarkets

Kurs dolara zyskał na rzez jena

Ucieczka od bezpiecznych przystani widoczna była zwłaszcza na parze walutowej USD/JPY. Kurs dolara w stosunku do jena wzrósł wczoraj o około 200 pipsów, a zamknięcie dnia miało miejsce ponad poziomem 105,00.

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, skutecznie przetestowana została także linia trendu spadkowego biegnąca od szczytu z lipca br., która nadal działa jako opór.

Autor poleca również:

S&P 500 z niewielkim zyskiem. Notowania ropy poszybowały gwałtownie w górę

Previous article

Cherrypick Games notuje najlepszy kwartał w historii!

Next article

More in News

You may also like