Giełda

Oszuści podszywają się pod Blockchain Poland, znaną spółkę z rynku blockchaina w Polsce

0

Oszuści podszywają się pod Blockchain Poland, znaną spółkę z rynku blockchaina w PolsceW naszym kraju coraz częściej słyszy się o scamach dot. rynku kryptowalut. Okazuje się, że oszuści podszywają się m.in. pod Blockchain Poland, znaną spółkę z rynku blockchaina w Polsce.

  • Oszuści, którzy starają się okraść nieświadomych inwestorów, podszywają się np. pod Blockchain Poland.
  • Spółka wydała komunikat w powyższej sprawie, w którym ostrzega przed tego typu incydentami.

Blockchain Poland: uwaga na oszustów!

O Blockchain Poland po raz pierwszy na Comparicu mogliście przeczytać w lipcu 2018 roku. To wtedy opublikowaliśmy wywiad z reprezentującymi firmę Krzysztofem Skrokiem oraz Mariuszem Grześkiewiczem.

To platforma umożliwiającą rozwój oraz finansowanie start-upów, które oparte są na technologii blockchain lub z niej korzystają. Częścią ekosystemu jest token BCP.

Oszuści podszywają się pod firmę

Już pod koniec sierpnia spółka ostrzegała jednak, że ktoś się pod nią podszywa i próbuje oszukać inwestorów:

“Otrzymujemy zgłoszenia o przypadkach telefonów, w których osoba dzwoniąca podszywa się pod przedstawiciela Blockchain Poland Sp z o.o. lub Blockchain Poland Sp. z o.o. Sp.k. i informuje o dodaniu do konta dodatkowych bitcoinów na stronie Blockchain.com
Nie jesteśmy w żaden sposób powiązani z Blockchain.com, Blockchain.com jest portfelem kryptowalut – my jak Państwo wiecie zajmujemy się realizacją projektów opartych o technologię blockchain.

Żaden z pracowników Blockchain Poland nigdy nie poprosi o dane, hasła, informacji o koncie, ani też nie poprosi o udostępnianie ekranu komputera!

Co najważniejsze, Blockchain Poland nie kontaktuje się telefonicznie ze swoimi klientami.
Są to oszuści, którzy próbują zdobyć dostęp do Państwa kont bankowych oraz ukraść znajdujące się na nich środki.

Prosimy o zachowanie jak największej uwagi, oraz zgłaszanie takich sytuacji na Policję, co pomoże w szybkim zatrzymaniu oszustów.”

Jak dodaje w rozmowie z nami przedstawiciel firmy, “masa” osób została już oszukanych i to na spore kwoty – od 50 do 120 tys zł.

Policja śledzi oszustów

Przypominamy o powyższym nie bez powodu. Wczoraj pisaliśmy bowiem o podobnym incydencie, który nagłaśnia sama policja. Pewien mieszkaniec powiatu świebodzińskiego stracił blisko 70 tysięcy złotych. Wszystko przez to, że “udostępnił dane do swojego konta oszustowi”. Z kolei ten “zaciągnął na niego zobowiązania”.

– Pamiętajmy, aby nigdy nie podawać danych dostępowych do banku lub żadnego serwisu. Poznaj sposoby działania oszustów i nie daj się oszukać w sieci. Chroń swoje dane – przypomina na policyjnym portalu Policja.pl młodszy aspirant Marcin Ruciński

Autor poleca też:

Kurs dolara stabilny razem z euro. Ma zyskać na tym kurs funta szterlinga, twierdzi ING

Previous article

Bitcoin i Ethereum | Rzecz o fraktalu, czyli razem w stronę księżyca?

Next article

More in Giełda

You may also like