News

Newsy z rynku krypto #42

0

W nowym 42. odcinku kryptowalutowego podsumowania tygodnia:

Analiza techniczna oraz omówienie sytuacji na kryptowalucie Bitcoin znajduje się w nagraniu wideo. Serdecznie zapraszamy do odsłuchania.
Poza tym w nowym wideo znajdziecie:

Optimism, rozwiązanie pozwalające na uruchamianie inteligentnych kontraktów poza Ethereum i przechowywanie wyników tylko w łańcuchu głównym, po roku rozwoju w weekend zostaje wdrożone do sieci głównej.  Implementacja na razie odbywa się etapami, a zespół Optimism przedstawia szczegóły uruchomienia i testy, które nadal muszą zostać przeprowadzone w sieci. Uruchomienie będzie się wiązało również z odpowiednią dbałością o kwestie bezpieczeństwa. Włodarze projektu zapewniają, że zostały również w włączone uwierzytelnione wypłaty, aby zapobiec złośliwej aktywności, z kolei  odpowiednim jednostkom zostaną przyznane klucze administratora do aktualizacji umów w nagłych przypadkach. Publiczna sieć główna zostanie  wdrożona prawdopodobnie pod koniec pierwszego kwartału 2021 roku.

Justin Roiland, który wystawił na licytację swoją debiutancką kolekcję tokenów NFT na platformie Nifty Gateway może pochwalić się donośnym sukcesem. Cyfrowe obrazy zapisane na blockchainie sprzedano za 1,65 miliona USD w Etherze. Współtwórca słynnego Rick and Morty nawiązał w swojej w sztuce właśnie do tego popularnego sitcomu.

Trezor ostrzega przed fałszywą aplikacją w Google Play, która miałaby być złośliwa i nie ma żadnego związku z Trezorem ani SatoshiLabs. Dostawca portfeli sprzętowych apeluje, aby klienci nie instalowali złośliwej aplikacji, przypominając użytkownikom, żeby nigdy nie udostępniali nikomu swojej frazy seed. Choć aplikacja została już najprawdopodobniej zdjęta z serwisu sklepowego to pamiętajmy, że tego rodzaju akty ataków przechwycających zdarzały się już kilkukrotnie w przeszłości, stąd też powinniśmy się wykazać odpowiednią inteligencją oraz roztropnością w kontekście wyłapywania potencjalnych zagrożeń w przyszłości.

Sberbank planuje uruchomić swój stablecoin do wiosny 2021 roku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że projekt zostanie uruchomiony wiosną,  niedługo po tym kiedy zostanie rozwiązana sprawa z opodatkowaniem cyfrowych aktywów finansowych. Inicjatorzy tego rozwiązania mają jednak nadzieję, że to pytanie wkrótce zostanie rozwiązane.

Artykuł Newsy z rynku krypto #42 pochodzi z serwisu Bitcoin.pl – Bitcoin, kryptowaluty i technologia blockchain..

Kupuj dołki, sprzedawaj szczyty… tylko jak?

Previous article

Wtorek na GPW: Zielono na WIG20. 9% wzrostu CDR, zyskuje Allegro, JSW i KGHM

Next article

More in News

You may also like