Giełda

Mike Novogratz: bitcoin (BTC) będzie kosztował 65 000 USD

0
Mike Novogratz CEO firmy kryptowalutowej Galaxy Digital

Mike Novogratz CEO firmy kryptowalutowej Galaxy DigitalCena bitcoina osiągnie poziom 65 000 USD – twierdzi Mike Novogratz. Będzie to efektem  niskiej podaży BTC i masy “nowych nabywców”.

  • Novogratz jest zdania, że BTC będzie za jakiś czas kosztowało 65 000 USD, do czego doprowadzi niska podaż kryptowaluty i napływ nowych inwestorów.
  • Inwestor radził publicznie gwieździe “Gry o tron”, by ta kupiła BTC.

Mike Novogratz: kupuj bitcoina, nie wahaj się!

Na Twitterze pojawił się post Maisie Williams, aktorki znanej z “Gry o tron”, w którym ta pyta, czy warto kupować BTC.

Na post zareagował m.in. Novogratz, który jest dobrze znany ze swojego byczego nastawienia do BTC. Odpisał aktorce, aby nie wahała się ani chwili i kupowała BTC.

Efekt sieciowy działa

Williams opublikował ankietę, w której zapytała obserwujących na Twitterze, czy powinna zainwestować w BTC. Obecnie w ankiecie wzięło udział ponad 814 000 osób. Niestety odpowiedzi pozytywnych jest tylko 45 proc. 55 proc. fanów odradza jej takiego zakupu.

Na post zareagował też wspomniany Novogratz, który przyznał, że kurs BTC przebije 20 000 USD, potem 65 000 USD.

Efekt sieciowy zaczął działać. Widzę mnóstwo nowych nabywców, a podaż jest bardzo mała. Teraz handel jest łatwiejszy (niż) przy 11 000 USD. Więc TAK, kup to – radził gwieździe.

Williams nie ujawniła, co sprawiło, że nagle rozważyła kupno bitcoina.

Wśród innych odpowiedzi znalazły się też posty podcastera Stephana Livera, CEO Tesli, Elona Muska, czy Barry’ego Silberta.

BTC po 300 000 USD?

Warto pamiętać, że w bitcoina inwestują już też spółki z Wall Street, m.in. Square czy Microstrategy. Do tego parę dni temu do sieci wyciekła wewnętrzny raport Citibanku, w którym jego autor prognozował cenę bitcoina w grudniu 2021 r. Ta ma znaleźć się wtedy na poziomie aż 318 000 USD.

Dziś za 1 BTC na giełdach kryptowalut płaci się “tylko” 16 655 USD.

Autor poleca też:

Halo Infinite nie zostanie zaprezentowane na The Game Awards

Previous article

Kolejna firma głównego nurtu chce inwestować w kryptowaluty

Next article

More in Giełda

You may also like