Waluty

MicroStrategy sprzedało obligacje za 650 mln USD, aby kupić BTC

0

Firma MicroStrategy (MSTR) ogłosiła w piątek, że zebrała 650 milionów dolarów z obligacji zamiennych w celu sfinansowania kolejnych inwestycji w Bitcoina (BTC). Tym samym podkreśliła przekonanie dyrektora generalnego – Michaela Saylora o wartości sztandarowej kryptowaluty.

Microstrategy sprzedaje obligacje

Firma potwierdziła w piątek, że sprzedała zamienne dłużne obligacje o wartości 650 mln USD po kursie 0,750% z terminem zapadalności w 2025 roku. Stopa procentowa jest płatna półrocznie, 15 czerwca i 15 grudnia, począwszy od 2021 roku.

Zgodnie z komunikatem prasowym:

MicroStrategy zamierza inwestować wpływy netto ze sprzedaży obligacji w Bitcoin zgodnie ze swoją Polityką Rezerwy Skarbu do czasu określenia zapotrzebowania na kapitał obrotowy i innych ogólnych celów korporacyjnych.

Obligacje zostały wyemitowane zgodnie z regułą 144A ustawy o papierach wartościowych z 1933 r. i będą dostępne wyłącznie dla inwestorów instytucjonalnych.

Zbiórka została sfinalizowana zaledwie kilka dni po tym, jak spółka po raz pierwszy ogłosiła plany wykorzystania dźwigni finansowej w celu nabycia kolejnych Bitcoinów. Jak informowaliśmy kilka dni temu, MicroStrategy początkowo planowała pozyskanie 400 milionów dolarów. Za 650 mln USD firma może nabyć ponad 36 300 BTC po obecnych cenach.

Microstrategy a Bitcoin

MicroStrategy wstrząsnęła światem na początku tego roku, kiedy ogłosiła, że większość swoich rezerw zamieni na kryptowalutę. Dyrektor generalny Michael Saylor powiedział wtedy, że jego firma siedzi na „500 milionach dolarów topniejącej kostki lodu” w gotówce.

Obecnie firma posiada 40 824 BTC, czyli na dzień dzisiejszy 734 miliony dolarów. Oznacza to, że spółka od momentu dokonania inwestycji jest już 260 mln na plusie.

Analitycy z Wall Street obawiają się, że MicroStrategy stała się przesadnie zaangażowana w Bitcoin, którego zmienność do niedawna odpychała inwestorów instytucjonalnych. Citbank obniżył ostatnio ocenę MSTR z „neutral” do „sell”. Powodem miałobyć „nieproporcjonalne” skupienie  się na BTC.

MicroStrategy jest największym korporacyjnym posiadaczem Bitcoinów, jednak nie jedynym. W czwartek firma ubezpieczeniowa MassMutual ogłosiła zakup BTC za 100 mln USD. Spółki giełdowe, takie jak Galaxy Digital (GLXY), Square (SQ) i Hut 8 Mining Corp (Hut-8) zainwestowały w Bitcoin od 36 do 134 mln dolarów. Każda z tych firm osiągnęła już znaczne zyski.

Kurs dolara w oczekiwaniu na Fed, funt z kolei liczy na Bank Anglii

Previous article

Credit Agricole: Funt może zyskać na umowie Brexitowej wobec franka

Next article

More in Waluty

You may also like