News

Kurs euro z perspektywą wzrostów w 2021 r. jak twierdzą analitycy TMS

0

Kurs euro z perspektywą wzrostów w 2021 r. jak twierdzą analitycy TMSKurs euro prawdopodobnie czeka aprecjacja w 2021 roku, jak twierdzą analitycy polskiego brokera TMS. O przyszłej wycenie europejskiej waluty oraz sentymentach na nią wpływających wypowiedzieli się w nowym miesięcznym raporcie Bartosz Sawicki oraz Konrad Białas z Departamentu Analiz TMS Brokers.

  • Kurs euro ma czekać silniejszy wzrost na początku 2021 r. zanim wygasnąć ma pęd wstępnej fali odpływu kapitału z USA do Strefy Euro.
  • Niedoszacowanie europejskich rynków ma być szansą na napływ dodatkowego kapitału i w rezultacie wesprzeć możliwą aprecjację euro.
  • Wzrost waluty może jednak zahamować Europejski Bank Centralny

Kurs euro z możliwością silniejszego wzrostu na początku 2021 r., zdaniem TMS

Kurs euro z perspektywą wzrostów w 2021 r. jak twierdzą analitycy TMS
Notowania kursu EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Kurs euro od początku tego roku zyskał już względem dolara aż 8,11%. Sam poprzedni miesiąc odpowiada za aż 2,38% zwyżki. Sytuacja na początku grudnia również sprzyja europejskiej walucie, która w zaledwie cztery sesje zyskała już 1,65%.

W rezultacie, coraz więcej analityków zwiastuje byczy rok dla notowań kursu EUR/USD. Szansę na aprecjacyjną przyszłość euro zdają się wyrażać także analitycy TMS Brokers.

– Zmieniamy nasze prognozy dla EUR/USD, spodziewając się silniejszego  wzrostu na początku 2021 r. zanim wygaśnie pęd wstępnej fali odpływu kapitału z USA w stronę strefy euro. – przeczytać można w raporcie TMS Brokers.

Eksperci walutowi z TMS przestrzegają jednak przed możliwością odwrócenia trendu w kierunku spadkowym w późniejszej części roku porównując ze sobą prawdopodobny przyszły stan gospodarek obu mocarstw.

– Jakkolwiek niedoszacowanie rynków europejskich w obliczu poprawy perspektyw gospodarczych będzie stanowić argument za aprecjacją EUR/USD, w dłuższym horyzoncie problemy strukturalne strefy euro będą utrudniać wypracowanie silniejszego tempa wzrostu gospodarczego, pozwalając na utrzymanie przewagi bardziej elastycznej gospodarce USA. – zaznaczyli analitycy TMS.

Europejski Bank Centralny, który słynie ze swojego fanatycznego przekonania o utrzymywaniu stabilności cen, może jednak zastopować aprecjację euro w obawie o wzrost inflacji.

Zobacz również: Trading mobilny: cena złota, kurs euro oraz akcje Apple na platformie Capital.com

– Dodatkowo nie wykluczmy bardziej aktywnej roli  EBC w ograniczaniu szkodliwej dla inflacji aprecjacji euro. Ostatnim razem we wrześniu, kiedy EUR/USD testował 1,20 przedstawiciele EBC jasno dawali do zrozumienia, że kurs walutowy ma znaczenie dla polityki monetarnej. Podobne ryzyko niebezpośredniej interwencji może towarzyszyć posiedzeniu EBC 10 grudnia, co w krótkim terminie może hamować wzrosty EUR/USD, nawet jeśli kierunek zdaje się przesądzony. – dodali.

Krótkoterminowym ryzykiem zdaniem ekspertów TMS jest potencjalne pogorszenie się perspektyw ożywienia w obliczu drugiej fali COVID-19.

Miesięczny raport prognoz walutowych TMS Brokers zawiera więcej analiz dotyczących głównych par walutowych. Polecamy skorzystanie z przewidywań analityków TMS, a raport jest dostępny pod tym linkiem.

Autor poleca również:

Frank deklasuje dolara. Euro z szansą na odreagowanie

Previous article

Bitcoinowa rodzinka znowu na zakupach

Next article

More in News

You may also like