News

Kurs euro (EUR/PLN) wraca do 4,54 zł. Złoty czeka na konferencję prezesa NBP

0

Nie sądzimy, aby konferencja miała być źródłem dodatkowej presji osłabiającej złotego i na obecnych poziomach EUR/PLN może być atrakcyjny pod sprzedaż w oparciu o solidne fundamenty i relatywne niedowartościowanie w porównaniu do innych walut regionu. Dopiero test 4,50 może wzbudzać spekulacje o możliwość aktywacji NBP, ale do tego poziomu jest przestrzeń na umocnienie złotego.

EUR/HUF kotłuje się w ciasnym przedziale 358,50-361,70. Spokój w informacjach krajowych skazuje rynek forinta na śledzenie sytuacji na rynkach zewnętrznych. Docelowo kurs powinien ponownie schodzić w stronę 356, ale do tego potrzeba wsparcia w bardziej zdecydowanym rajdzie ryzykownych aktywów.

Dzisiejsze spadki cen ropy Brent o 1,5 proc. do 55,5 USD/b ciążą na notowaniach rubla i USD/RUB jest lekko wyżej na 73,5 vs 73,1 w czwartek. Za niecałą godzinę publikowane będą dane o bilansie handlowym Rosji za listopad, ale nie oczekujemy wpływu danych na rubla.

Invalid mfunc tag syntax. The correct format is: <!– W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc PHP code –><!– /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY –> or <!– W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc –>PHP code<!– /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY –>.

Autor poleca również:

Dolar pod rosnącą presją. Euro obciążone przez włoską politykę

Previous article

Willy Woo | Bitcoin za 300 000 USD jeszcze w tym roku

Next article

More in News

You may also like