News

Kurs euro do złotego powoli osunie się do 4,50 zł – prognozuje Santander

0

Kurs euro do złotego powoli osunie się do 4,50 zł - prognozuje SantanderW minionym tygodniu kurs złotego wobec euro nie uległ znacznym wahaniom. Para walutowa EUR/PLN tak naprawdę poruszała się w ruchu bocznym. Dziś natomiast bykom udało się pchnąć notowania na nowe maksima. Jednakże, analitycy Santander Bank Polska faworyzują spadki euro do złotego w kierunku poziomu 4,50 zł.

  • Ryzyko interwencji walutowej NBP w tym tygodniu jest niewielkie
  • Polepszające się dane makroekonomiczne w kraju mogą zachęcić część inwestorów do zakupów złotego
  • Para walutowa EUR/PLN wspiera się na 20-dniowej średniej

Kurs euro do złotego w kierunku 4,50 zł?

Analitycy Santander Bank Polska uważają, że po wywiadzie prezesa Glapińskiego, prawdopodobieństwo interwencji walutowej NBP w tym tygodniu jest niskie, ale nie może zostać całkowicie wykluczone. Fakt, że złoty pozostaje tak stabilny odzwierciedla obawy inwestorów odnośnie uczestniczenia w rynku o obniżonej płynności. 1-tygodniowa zmienność zrealizowana spadła do poniżej 1% – najniżej od połowy 2019 r., zauważa Santander.

– Polepszające się dane makroekonomiczne w kraju mogą zachęcić część inwestorów do zakupów złotego. Ponadto, wciąż utrzymuje się znaczna nadwyżka na rachunku obrotów bieżących a podaż walut obcych od eksporterów powoli trafia na rynek i wpływa na kurs euro do złotego. Podsumowując, oby dwa wyżej wymienione czynniki powodują, że w nadchodzącym tygodniu oczekujemy powolnego spadku EUR/PLN w kierunku 4,50 – prognozują analitycy.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, para walutowa EUR/PLN w minionym tygodniu każdego dnia znajdowała wsparcie na 20-dniowej średniej. Dziś natomiast udało się wyznaczyć nowy szczyt, co wskazywało na odbicie od dynamicznego wsparcia i potencjalny ruch w kierunku 4,58 zł.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Jednakże, znaczna część zysków euro do złotego została już utracona. Jeśli w tym tygodniu kurs na koniec sesji pokona 20-dniową średnią, sprzedający otworzą sobie drogę w kierunku poziomu 4,50 zł prognozowanego przez Santander.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs kryptowalut | kursy kryptowalut | prognozy dla dolara | eur usd | kryptowaluty | notowania kryptowalut |

USA: Ceny towarów i usług wzrosną w tym roku. Inflacji przyjrzy się Fed

Previous article

Aż 16 spółek odnotowało rekord notowań w poniedziałek. Akcje CD Projekt zyskały ponad 10%!

Next article

More in News

You may also like