News

Kurs euro do dolara (EUR/USD) – 7 prognoz banków inwestycyjnych

0

Kurs euro do dolara (EUR/USD) - 7 prognoz banków inwestycyjnychNotowania euro w relacji do dolara korygowały w tym tygodniu ostatni impuls krótkoterminowego trendu spadkowego. Osunięcie kursu pary walutowej EUR/USD nastąpiło po nieudanym ataku na opór przy 1,2300. Jak banki inwestycyjne zapatrują się na dalsze ruchy Eurodolara?

  • Jedna z prognoz sugeruje spadek kursu euro do 1,16 USD
  • Większość niedźwiedzi nie oczekuje jednak tak głębokiego osunięcia
  • Według Credit Agricole, wartość godziwa Eurodolara wypada na 1,24 USD

Niedźwiedzie na euro vs. dolar

Analitycy Danske sugerują, że na razie osłabienie dolara mogło osiągnąć szczyt.
– Ryzyko wzrostu pary walutowej EUR/USD nieco osłabło, chociaż nie całkowicie – powiedział Kristoffer Kjær Lomholt, główny analityk w Danske Bank.

Lomholt spodziewa się w okresie 1-3 miesięcy ruchu w okolicach 1,22 USD. Potem jednak kurs euro może się osunąć do 1,16 USD w ciągu 12 mln. Powodem mają być lepsze wynikami gospodarczymi USA w drugiej połowie roku. Ryzyko dodatnie dla naszego poglądu na niższy EUR / USD obejmuje między innymi

Z kolei analitycy ING prognozują, że para walutowa EUR/USD na krótko przetestuje dołki przy 1,1980 z powodu niepewności politycznej we Włoszech. Pomóc ma w tym także stabilniejszy dolar amerykański.

Analitycy BK Asset Management mają niedźwiedzi pogląd na kurs głównej pary walutowej. W perspektywie krótkoterminowej prognozują spadek do poziomu 1,20 USD.

– Ze względu na to, że ograniczenia, które mają utrzymywać się przez cały styczeń i luty w największej gospodarce strefy euro, trudno sobie wyobrazić, aby para EUR/USD utrzymywała się w pobliżu 2,5-letnich maksimów znacznie dłużej. Nadal wypatrujemy krótkoterminowej korekty, która powinna doprowadzić parę do 1,20 USD – powiedziała Kathy Lien, analityk w BK Asset Management.

Analitycy TD Securities widzą krótkoterminowe ryzyko wzrostów dla par dolarowych.
– W naszym scenariuszu bazowym, uważamy, że krótkoterminowe ryzyko jest generalnie przekrzywione na plus dla USD. Po okresie przedłużającej się słabości, niedawny wzrost rentowności w USA spowodował, że nadwyżka krótkich pozycji w dolarze był narażona na wyciśnięcie. W związku z tym uważamy, że Eurodolar powinien w pełni partycypować w każdym krótkoterminowym odbiciu USD. Faktycznie, utrzymujemy taktyczną krótką pozycję na EUR/USD w naszym modelowym portfelu – oznajmił Ned Rumpeltin z TDS.

fpmarkets

Eurodolarowe byki

Analitycy Credit Agricole sugerują, że euro w stosunku do dolara wygląda tanio.
– W dłuższej perspektywie zachowujemy konstruktywne podejście do euro, ponieważ jest to jedna z głównych walut procyklicznych, która prawdopodobnie skorzysta na dalszym ożywieniu globalnego wzrostu i handlu w nadchodzących miesiącach i kwartałach – powiedział Valentin Marinov, szef strategi dla walut G10 w Credit Agricole.

Długoterminowe wskaźniki wartości godziwej Credit Agricole wskazują, że para walutowa EUR/USD powinna być handlowana na poziomie 1,2400.

Commerzbank zrewidował ostatnio swoje prognozy dla głównej pary walutowej. Kurs euro do połowy obecnego roku ma osunąć się do poziomie 1,19 USD. Jednak analitycy widzą szansę na odbicie w kierunku 1,23 na koniec 2021 roku.

Analitycy MUFG podkreślają sukces wprowadzenia szczepionek w celu określenia krótko- i średnioterminowej prognozy dla EUR/USD. Jeśli tempo szczepień zdoła wzrosnąć, możliwe są wzrosty na Eurodolarze. Jeśli jednak rozpowszechnianie szczepionek w strefie euro będzie nadal rozczarowywać, korekta spadkowa może być ostatecznie kontynuowana. MUFG jest jednak zdania, że ewentualna korekta będzie krótkoterminowa i stosunkowo skromna.

Autor poleca również:

Senacka Komisja Finansów poparła nominację Janet Yellen. Co to oznacza dla bitcoina?

Previous article

Grayscale | 6 czynników, które będą kształtować rynek kryptowalut w 2021 roku

Next article

More in News

You may also like