News

Kombinat Konopny: 4 mln zł w 40 minut. Maciej Kowalski komentuje rezultaty akcji crowdfundingowej

0

Kombinat Konopny zebrał 4,2 mln zł w kampanii crowdinvestingowej na Crowdway realizując maksmalną możliwoą wysokość zbiórki w zaledwie 40 minut. Maciej Kowalski, prezes przedsiębiorstwa, był gościem Comparic24.tv gdzie opowiadał o sukcesie zakończonego crowdfundingu oraz o przyszłości biznesu konopnego w Polsce.

  • Spółka przeznaczy środki na zwiększenie skali upraw konopi włóknistych oraz uruchomienie produkcji olejków CBD i wyrobów tekstylnych.
  • Kombinat Konopny powstał w 2019 roku. Jego twarzą jest Maciej Kowalski – inicjator przetwórstwa konopi włóknistych w Polsce
  • Kombinat Konopny dzierżawi 40 hektarów pola w okolicy Elbląga, na którym uprawia konopie włókniste

CrowdTalks: Kombinat Konopny uzbierał miliony w niespełna godzinę

Crowdtalks to program, w którym poruszane są tematy crowdfundingu, crowdinvestingu, oraz te związane ze społecznością crowdfundingową. Gościem tego odcinka jest Maciej Kowalski – prezes zarządu Kombinatu Konopnego S.A.

– W Kombinat Konopny zainwestowałem już blisko 4 mln zł, dwa lata pracy, kilkanaście lat doświadczenia i sto procent zaangażowania. Dziś branża konopna przeżywa swoje ‘momentum’ w Polsce i na świecie. To najlepszy czas, by Kombinat nabrał wiatru w żagle i stał się liderem odbudowy polskiego rynku konopnego – mówił prezes spółki.

Pięcioletnia strategia ma przygotować Kombinat Konopny do debiutu na giełdzie. Do 2025 spółka zakłada rozwinięcie produkcji, pozwalającej na osiągnięcie rocznych przychodów na poziomie 25 mln zł przy 25 proc. marży EBITDA, wskazano w informacji.

Autor poleca również:

WIG20 traci na początku czwartkowej sesji 1,3%. JSW traci 4,4%!

Previous article

Założyciel Dino Polska, Tomasz Biernacki, na ustach Bloomberga: “wstydliwy miliarder”

Next article

More in News

You may also like