Giełda

Kevin O’Leary: bitcoin może stać się czymś wartościowym, jeśli poprą go organy regulacyjne

0

Kevin O'Leary: bitcoin może stać się czymś wartościowym, jeśli poprą go organy regulacyjnePomimo krytykowania bitcoina, Kevin O’Leary powiedział, że kryptowaluta może stać się „czymś o ogromnej wartości”, jeśli organy regulacyjne ją poprą.

  • Kevin O’Leary jest zdania, że BTC może stać się „czymś o ogromnej wartości”, jeśli organy regulacyjne ją poprą.
  • Wcześniej mówił, że rozważa dokupienie większej ilości bitcoinów.

Kevin O’Leary: bitcoin może być wiele warty, ale jest jeden warunek

W nowym odcinku swojej serii na YouTube, zatytułowanej „Dlaczego NIE inwestuję w bitcoina”, O’Leary rozmawiał z Anthony’m „Pompem” Pompliano i stwierdził, że bitcoin nie ma żadnej wartości. Twierdził, że nie byłby w stanie dokonać żadnej „znaczącej transakcji” przy użyciu aktywów kryptowalutowych z powodu niespójnych ram regulacyjnych dot. cyfrowych walut, jakie obowiązują niemal na całym świecie.

Gwiazda Shark Tank nie jest jednak całkowicie przeciwna bitcoinowi. W grudniu w jednym z odcinków podcastu Pompa ujawnił, że ma już trochę BTC i może w przyszłości rozważyć zainwestowanie od  1 do 2,5 proc. swojego portfela w aktywa kryptograficzne. W swoim nowym filmie na YouTube powiedział również, że bitcoin może stać się „czymś o ogromnej wartości”, jeśli organy regulacyjne w różnych krajach zaczęłyby regulować takie aktywa.

– Gdyby zaistniała próba uregulowania samego bitcoina lub innej [cyfrowej] waluty, […] którą można byłoby handlować wszędzie za zgodą regulatora… Innymi słowy, można by ją wymienić, aby kupić za nią aktywa w Szwajcarii, handlować nią, by kupować aktywa we Francji, Anglii lub Stanach Zjednoczonych […] każdy by chciał taką cyfrową walutę – powiedział.

Zmienność zdania?

O’Leary jest jednak też znany z tego, że w dość ekspresyjny sposób przedstawia swoje racje. Wcześniej mówił o zasobach cyfrowych jako „krypto bzdurach”, a bitcoina określił jako „nieprawdziwą walutę” i „nieuczciwą walutę”.

Mimo jego sceptycyzmu bitcoin jest dziś warty ok. 35 000 USD, czyli mniej więcej tyle samo co 7 dni temu.

Autor poleca również:

Znany polski analityk: bitcoin (BTC) może spaść do 23 000 USD

Previous article

Morgan Stanley i Deutsche Bank zmieniają podejście do dolara na neutralne

Next article

More in Giełda

You may also like