Waluty

Kapitalizacja BTC osiąga ATH i wyprzedza JPMorgan

0

W obliczu trwającego parabolicznego rajdu byków, Bitcoin (BTC) przełamuje kolejny kamień milowy. Kapitalizacja rynkowa najstarszej kryptowaluty wyprzedziła market cap amerykańskiego giganta bankowego JPMorgan.

Rekordowa kapitalizacja

24 listopada Bitcoin przekroczył cenę 19 000 dolarów po raz pierwszy od grudnia 2017 roku. W tym samym czasie ustanowił też rekord w swojej kapitalizacji rynkowej. W momencie pisania tego artykułu, market cap Bitcoina wynosi 352 miliardy dolarów. Oznacza to, że wzrósł on o 7 mln dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Nowy rekord kapitalizacji został odnotowany mimo, że sam BTC nie osiągnął rekordowej ceny. Jest na to proste wyjaśnienie – rosnąca podaż Bitcoina. Podczas gdy 16 grudnia 2017 roku istniało około 16,746 mln Bitcoinów, od tego czasu wydobyto ponad 1,8 mln nowych monet (wzrost podaży o 10,75%). Oznacza to, że Bitcoin może mieć wyższą kapitalizację pomimo aktualnej ceny.

Według danych Macro Trends, 23 listopada kapitalizacja JPMorgan zamknęła rynek na poziomie 349 miliardów dolarów. Na początku tego roku market cap JPMorgan spadł do poziomu 258 miliardów dolarów.

Prezes firmy, Jamie Dimon już od 2017 roku krytykował Bitcoina. Wg Dimona najstarsza kryptowaluta jest „oszustwem” i „scamem”. Dimon nie zmienił swojego negatywnego stanowiska w sprawie BTC, pomimo rosnącej liczby byków i wejścia w kryptowaluty dużych firm, takich jak PayPal. Podczas The New York Times DealBook Online Summit w dniu 18 listopada, prezes baku porównał kryptowaluty do zastrzeżonych blockchainów stwierdzając: „Bitcoin jest trochę inny i nie jest to moja filiżanka herbaty”.

Pomimo sceptycyzmu dyrektora generalnego JPMorgan wobec BTC, w październiku 2020 roku, bank powiedział inwestorom, że „potencjalny długoterminowy wzrost BTC może być znaczny”, sugerując, że w perspektywie długoterminowej, cena BTC może się nawet podwoić lub potroić.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Artykuł Kapitalizacja BTC osiąga ATH i wyprzedza JPMorgan pochodzi z serwisu Bitcoin.pl – Polski Portal Bitcoin.

Tether (USDT) w BitBay dostępny w 4 parach bez prowizji do 13 grudnia

Previous article

Notowania ropy naftowej pną się w górę

Next article

More in Waluty

You may also like