Waluty

Jaki jest rynek BTC w Chinach?

0
Reading Time: 2 minutes

Rynek w Chinach pozostaje jednym z najważniejszych, jeśli chodzi o Bitcoina. Niestety jest z nim związanych wiele mitów i niedomówień. Dlatego też Ricardo Martínez z Bitrefill postanowił porozmawiać na ten temat z Tracy Jiang.

Rynek w Chinach

Jiang jest zdania, że pozycja BTC w Chinach nie jest jednoznaczna. Jak twierdzi, chociaż wielu Chińczyków nie potrafi wyjaśnić, czym dokładnie jest Bitcoin, nie brak też takich – mieszkających jednak w dużych miastach – który mają już sporą wiedzę nt. największej kryptowaluty tego rynku.

– Powiedziałabym, że dla ludzi mieszkających w miastach i z dobrym wykształceniem… większość z nich słyszała o Bitcoinie… Jeśli zapytasz ich: „Co to jest Bitcoin?”, bardzo niewiele osób może ci jednak wyjaśnić, czym jest Bitcoin, ale słyszeli już to słowo… Nie potrafią wyjaśnić, co to jest, ale mają pewną wizję, że jest to wirtualna waluta – tłumaczyła.

Jiang podkreśla, że ​​przeciętny Chińczyk jest całkowicie nieświadomy ogromnego wpływu swojego kraju na sieć wydobywczą Bitcoina.

– Górnicy w Chinach kontrolują około 60 proc. mocy obliczeniowej w sieci Bitcoina… Jednak nie sądzę, żeby przeciętny człowiek w Chinach o tym wiedział – dodała.

Chińczycy wolą altcoiny?

Ona sama obserwuje w swojej ojczyźnie również większy entuzjazm dot. altcoinów. Ten jest widoczny zwłaszcza, gdy zestawi się go z popularnością takich kryptowalut, jaka jest zauważalna w USA i Europie. Jej zdaniem przeciętny Chińczyk na rynku kryptowalut uwielbia szukać kolejnego nieznanego altcoina, który ma potencjał, by poszybować w górę na wykresie.

– Myślę, że Bitcoin pod względem nazwy jest bardziej popularny i znany. Ale jeśli chodzi o udziały, ludzi posiadających Bitcoiny w porównaniu z tymi, którzy mają altcoiny, myślę, że w rzeczywistości wielu ludzi [na rynku] kryptowalut w Chinach posiada dużo [tokenów] DeFi i altcoinów – dodała.

Wynikałoby więc z tego, że Zachód stawia na BTC, a Wschód na altcoiny.

– Wydaje mi się, że w świecie zachodnim jest o wiele więcej maksymalistów Bitcoina, podczas gdy w Chinach są maksymaliści Bitcoina, są ludzie, którzy naprawdę rozumieją Bitcoina, ale jest ich bardzo, bardzo niewielu… Również wielu czołowych chińskich influencerów [z rynku] kryptowalut analizuje mnóstwo DeFi i altcoinów… Przeciętny człowiek z rynku kryptowalut w Chinach chce znaleźć coina, który może wzrosnąć sto razy, tysiąc razy w krótkim czasie – tłumaczyła.

Ukraiński rząd sfinansował program edukacyjny o kryptowalutach

Previous article

Portfele przechowujące mniej niż 1 BTC stanowią 5% kapitalizacji Bitcoina

Next article

More in Waluty

You may also like