Giełda

Jack Dorsey: Twitter pracuje nad swoją zdecentralizowaną wersją

0

Jack Dorsey: Twitter pracuje nad swoją zdecentralizowaną wersjąPrezes Twittera Jack Dorsey uważa, że przyszłość Internetu leży w modelu, jaki proponuje bitcoin. Wątek kryptowaluty pojawił się w dyskusji dot. zbanowania kont Donalda Trumpa w social mediach.

  • CEO Twittera uważa, że Interner musi iść w kierunku decentralizacji.
  • Jako wzór stawia bitcoina, który jest inspiracją dla niego samego.
  • Twitter pracuje już nad projektem Bluesky, który ma przeprojektować portal social media w zdecentralizowaną wersję.

Jacek Dorsey: Internet musi być jak bitcoin

– Powodem, dla którego tak bardzo pasjonuję się bitcoinem, jest w dużej mierze model, który ten prezentuje: podstawowa technologia internetowa, która nie jest kontrolowana ani pod wpływem żadnej osoby ani podmiotu. Tym właśnie chce być Internet i z czasem będzie się taki stawał w coraz większym stopniu – wyjaśnił.

Dorsey mówi, że sam ma nadzieję na to, że dojdzie do przeprojektowania sieci, która stanie się naprawdę zdecentralizowana w sposób, który rozdziela władzę na wiele osób. W takim modelu cenzura nie będzie realna.

Twitter 2.0.

Prezes Twittera dodał, że jego własna platforma sponsoruje już inicjatywę mającą na celu decentralizację mediów społecznościowych. Projekt nazywa się Bluesky.

Już w grudniu 2019 roku prezes Twittera opisał inicjatywę Bluesky jako „mały niezależny zespół”, którego zadaniem jest zbudowanie „otwartego i zdecentralizowanego standardu mediów społecznościowych”.

W tamtym czasie Dorsey ostrzegł, że wraz ze swoim wzrostem scentralizowane platformy będą miały trudności z działaniami w np. takich obszarach, jak “egzekwowanie globalnej polityki”. Dorsey dodał, że podejście zdecentralizowane stało się też bardziej opłacalne.

– Blockchain to dowód na szereg zdecentralizowanych rozwiązań zapewniających otwarty i trwały hosting, zarządzanie, a nawet monetyzację. Dużo pracy do zrobienia, ale podstawy są – powiedział.

W swoim najnowszym wątku na Twitterze Dorsey mówi, że jego zespół Bluesky jest w trakcie przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych i zatrudniania osób do kierowania projektem.

Zobacz również:

Notowania ropy naftowej dzisiaj spadają, dopełniając cały, mało wyrazisty tydzień na rynku tego surowca

Previous article

Kurs euro spadnie do 1,18 USD do końca 2021 r. – prognozuje JP Morgan

Next article

More in Giełda

You may also like