News

Inwestorzy kupują funta i euro, a sprzedają dolara – pokazują badania BNP Paribas

0

Inwestorzy kupują funta i euro, a sprzedają dolara - pokazują badania BNP ParibasW tym momencie, dane z badań BNP Paribas pokazują, że inwestorzy walutowi ogólnie nadal wspierają dominujące trendy na rynkach walutowych poprzez krótkie pozycje na dolarze amerykańskim oraz długie pozycje w euro i funcie szterlingu.

  • Trwa cofnięcie w dynamicznych trendach na walutach
  • Krótkie pozycję na dolarze wciąż są największe w BNP Paribas
  • Z kolei największe pozycje długie klienci BNP utrzymują na funcie

Krótkie pozycje w dolarach i długie w euro

Ostatnia akcja cenowa kontynuuje cofnięcie w dynamicznych trendach. Jednakże, ryzyko gwałtownego odwrotu pojawi się, jeśli sprzedaż dolara zostanie nadmiernie rozciągnięta. Zakres ekspozycji klientów na długie pozycje w funcie będzie stanowić istotne ryzyko walutowe w przypadku trwałego pogorszenia zaufania.

BNP Paribas przygląda się ostatniemu pozycjonowaniu na głównych walutach. Skrajne pozycjonowanie wypada, gdy odczyt kieruje się do 50 lub -50.

Jak widać na poniższym wykresie, inwestorzy walutowi mają krótkie pozycje w USD i JPY, a długie w NZD, SEK, EUR, CAD, GBP, CHF, NOK i AUD.

Dane wskazywały, że krótkie pozycje na dolarze zmniejszyły się tylko nieznacznie w ciągu ostatniego tygodnia. Odwrócenie ryzyka wskazuje jednak, że długie pozycje wzrosły, ponieważ inwestorzy kupowali zabezpieczenie przed odreagowaniem dolara, co sugeruje ryzyko gwałtownego pokrywania pozycji krótkich.

Patrząc na ekspozycję klientów, widać silną pozycję krótką w dolarach amerykańskich. Istnieją również krótkie pozycje w jenie japońskim, które będą miały tendencję do utrzymywania potencjału wąskich zakresów handlowych.

Inwestorzy są najbardziej optymistyczni w przypadku dolara nowozelandzkiego, korony szwedzkiej i euro.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Ekspozycja na funta szterlinga

Według danych BNP Paribas, w ostatnim tygodniu nastąpił tylko niewielki spadek długich pozycji netto w funtach, chociaż dane te mogły ulec zmianie w ciągu ostatnich 24 godzin.

Godnym uwagi elementem jest to, że klienci utrzymują ekspozycje na długie pozycje GBP. Rzeczywiście, dane pokazują, że długie pozycje klientów dla funta szterlinga są najwyższe spośród walut G10. Sugeruje to, że istnieje znaczący potencjał sprzedaży funta szterlinga, jeśli nastąpi poważna zmiana nastrojów wobec gospodarki Wielkiej Brytanii.

Autor poleca również:

OncoArendi z nową umową, może pozyskać nawet 1,4 mld zł! Wywiad z Prezesem Marcinem Szumowskim

Previous article

Amica zyska na pandemii? Akcje producentów zamrażarek wystrzeliły

Next article

More in News

You may also like