Giełda

Hakerzy okradli ponoć Exmo na 10 mln USD

0
bitcoin gold

Hakerzy okradli ponoć Exmo na 10 mln USDBrytyjska giełda kryptowalut Exmo kilka dni temu “wykryła podejrzaną aktywność związaną z wypłatami” i je wstrzymała. Firma przyznaje teraz, że jej raport z audytu bezpieczeństwa ujawnił „duże wypłaty” bitcoinów i pięciu innych kryptowalut. Analitycy szacują, że Exmo mogło stracić aż ponad 10 milionów USD.

  • Exmo parę dni temu wstrzymało na swojej platformie wypłaty środków. To efekt napadu hakerskiego. 
  • Teraz analitycy wyliczają, że giełda straciła ok. 10 mln USD.

Exmo pod ostrzałem hakerów

W poniedziałek zarejestrowana w Wielkiej Brytanii platforma handlu walutami cyfrowymi Exmo ujawniła, że ​​poniosła pewną stratę wyrażoną w „BTC, XRP, ZEC, USDT, ETC i ETH”. Według giełdy członkowie zespołu monitorujący gorące portfele „zauważyli duże wypłaty” około 2:27:02 UTC.

„Portfele, których to dotyczy, stanowią blisko 5 proc. wszystkich aktywów. Podkreślmy, że wszystkie aktywa w zimnych portfelach są bezpieczne”

– napisało Exmo w swoim raporcie.

Giełda dodała, że jej klienci nie muszą się martwić:

“Co najważniejsze, chcemy was zapewnić, że jeśli jakiekolwiek fundusze użytkowników zostaną dotknięte tym incydentem, zostaną one w całości zwrócone przez Exmo.”

Ile środków dokładnie straciła giełda?

W poniedziałek nie wiedzieliśmy, ile dokładnie środków straciła giełda.

Według analityka The Block, Igora Igamberdieva, firma utraciła około 10,5 mln USD w aktywach cyfrowych.

Wiadomo, że platforma handlowa odpowiada za ok. 43 miliony USD. Założona w 2013 roku firma Exmo twierdzi, że posiada 1,6 miliona zarejestrowanych użytkowników. Z tych tylko 50 000 to traderzy, którzy handlują na niej codziennie.

Giełda twierdzi, że zgłosiła sprawę na policję. Ponadto zgłosiła innym tego typu firmom adresy w blockchainach, które użyto w ataku hakerskim. Prosi inne giełdy o pomoc – jeśli środki z tych adresów trafią na ich platformy, firma sugeruje, by je od razu zablokować i przekazać jej informację o tym fakcie.

Autor poleca również:

Ograniczona podaż Bitcoina nic nie zmienia. To nie złoto – uważa inwestor Dennis Gartman

Previous article

Bitcoin to lekarstwo na bolączki obecnego świata – mówi Meltem Demirors

Next article

More in Giełda

You may also like