Giełda

Guggenheim Partners, firma obracająca ponad 200 mld USD, inwestuje w bitcoina

0

Guggenheim Partners, firma obracająca ponad 200 mld USD, inwestuje w bitcoinaTen rok przejdzie do historii jako przełomowy, jeśli chodzi o BTC. Bitcoin niemal od początku zyskiwał na wartości (nie licząc marcowego, covidowego krachu), co skłoniło już nawet banki, takie jak Deutsche Bank, do coraz przychylniejszego patrzenia na cyfrowe aktywa. BTC skupują też duzi gracze z Wall Street. Obecnie np. Guggenheim Partners przygotowuje się do zainwestowania w kryptowaluty.

  • Guggenheim Partners ma zainwestować w BTC. O sprawie dowiadujemy się ze zgłoszenia do SEC.
  • Firma podkreśla jednak w swoich dokumentach to, że kupno kryptowalut wiąże się nadal z pewnymi zagrożeniami dot. zwłaszcza braku regulacji rynkowych.

Guggenheim Partners wkracza na rynek BTC

Z piątkowego zgłoszenia do SEC wynika, że ​​następna instytucja z Wall Street, obracająca aktywami o wartości 275 miliardów USD, Guggenheim Partners, chce wejść na rynek BTC. Chodzi o zakup GBTC, instrumentu inwestycyjnego dot. bitcoina Grayscale.

„Fundusz Guggenheim Macro Opportunities Fund może pośrednio dążyć do inwestycji w bitcoina, inwestując do 10 proc. wartości swoich aktywów netto w Grayscale Bitcoin Trust” – czytamy w zgłoszeniu.

Według niezależnej agencji ratingowej Morningstar, fundusz Guggenheim Macro Opportunities zarządza obecnie aktywami o wartości 5,3 miliarda USD.

Informacja ta oznacza, że ​​dyrektor firmy Scott Minerd dołącza do takich legendarnych traderów jak Paul Tudor Jones i Stan Druckenmiller, którzy już przyznali, że zainwestowali część swoich środków w aktywa cyfrowe.

Uważaj na kryptowaluty!

W zgłoszeniu odnotowano jednak też długą listę potencjalnych zagrożeń dla inwestorów, którzy chcieliby zainwestować w kryptowaluty, które określa się jako „aktywa cyfrowe zaprojektowane do działania jako środek wymiany”. Ryzyka obejmują np. brak regulacji dotyczących giełd kryptowalut oraz między innymi niepewność co do przepisów i regulacji podatkowych.

Warto jednak dodać, że w USA rozpoczęto już debatę nt. regulacji rynku giełd BTC, ale dotyczy ona na razie tylko samych portfeli na kryptowaluty na giełdach – te miałyby po części stracić swoją anonimowość.

Autor poleca również:

Pizza Hut w Wenezueli pozwala płacić za swoje produkty bitcoinem

Previous article

Bitcoin (BTC) masowo skupowanych przez dużych inwestorów – mówi Raoul Pal

Next article

More in Giełda

You may also like