Waluty

„Grubasy” nadal kumulują Bitcoiny

0

Jak na rynku kryptowalut zachowują się teraz „grubasy”, czyli najbogatsi inwestorzy? 100 najbardziej imponujących adresów z Bitcoinami zebrało prawie 350 000 BTC więcej w ciągu ostatnich 30 dni. Większość zaś niemal w ogóle nie zareagowała na niedawny spadek ceny Bitcoina z 41 000 USD do poniżej 33 000 USD. Spośród adresów, które dokonały jakichkolwiek transakcji w ciągu ostatnich 30 dni, tylko osiem ma w swoim rejestrze więcej niż dziesięć przelewów od 12 grudnia.

Grubasy nie sprzedają!

Więcej danych? Grube ryby jak na razie nie sprzedają swoich zasobów. Osiem portfeli z pierwszej dziesiątki otrzymało pierwszą transakcję we wrześniu 2018 r. Z kolei najnowszy adres, który zarazem jest już pierwszej setce „najgrubszych”, powstał zaledwie dwa miesiące temu.

Jednak nie wszystkie adresy są tymi, które należą do tzw. wielorybów. Adresy należą bowiem też do giełd. Co najmniej dziesięć jest kontrolowanych przez firmy, takie jak Huobi, Binance, Bittrex i Kraken. Reszta należy zapewne do inwestorów instytucjonalnych i po prostu bogatych hodlerów.

Jak zostać wielorybem?

Jak zaś zostać grubą rybą na rynku? Aby znaleźć się na szczycie listy adresów w sieci Bitcoina, trzeba posiadać ponad 336 milionów USD w BTC. Do pierwszej dziesiątki potrzeba już jednak około 2,2 miliarda USD.

Można też… stworzyć kryptowalutę. Uważa się, że przynajmniej część adresów z TOP 100 należy do Satoshi’ego Nakamoto.

Trzeci „najgrubszy” adres, z nietkniętymi aż 94 506 BTC, pojawił się na pierwszych stronach gazet i czołówkach portali we wrześniu 2019 roku po tym, jak Glassnode poinformowało, że 73 000 BTC w portfelu zostało przeniesionych z Huobi. Przypuszczano, że był to adres giełdy.

Według BitInfoCharts z 64 ze 100 adresów nigdy nie wypłacono ani jednego satoshi.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Artykuł „Grubasy” nadal kumulują Bitcoiny pochodzi z serwisu Bitcoin.pl – Bitcoin, kryptowaluty i technologia blockchain..

Nowa Zelandia ostrzega przed kryptowalutami: “Bądź gotowy na stratę wszystkich swoich pieniędzy”

Previous article

Pre-Market: Oczekiwanie na zmiany na głównych indeksach – co dalej z DAX i NQ?

Next article

More in Waluty

You may also like