News

Friz i EKIPA SA wchodzi w gaming. Akcje ALL IN! GAMES mocno w górę po informacji o współpracy

0

Akcje ALL IN! GAMES mocno w górę po informacji o wstępnej współpracy z EKIPA SAAkcje ALL IN! Games, krakowskiego wydawcy i producenta gier, w środę rano wystrzeliły w górę o niemal 14% wskutek informacji o nawiązaniu współpracy studia ze spółką związaną z cieszącym się obecnie sporą sławą youtuberem Frizem, czyli EKIPĄ S.A., która ma zadebiutować na giełdzie przez odwrotne przejęcie JR Holding.

  • Kurs akcji All In! Games w połowie lipca wybił maksimum wszechczasów, jednak silny trend spadkowy sprowadził notowania waloru w dół o ponad 60%
  • Informacja o rozpoczęciu negocjacji z EKIPA SA może być początkiem odwrócenia trendu notowań waloru

Akcje All in Games w górę o ponad 13%

Akcje ALL IN! Games rosną dzisiaj o ponad 13% do okolic 14,70 zł po tym, jak studio pochwaliło się nawiązaniem współpracy z EKIPA S.A., nowopowstałą spółką powiązaną z popularnym youtubowym kanałem EKIPA.

Informacja została przekazana w postaci listu intencyjnego, zgodnie z którym spółki rozpoczęły negocjacje zmierzające do współpracy przy stworzeniu i wydaniu gry. Na ten moment nie jest jeszcze jasne, jak będzie wyglądała planowana gra.

Akcje ALL IN! GAMES mocno w górę po informacji o wstępnej współpracy z EKIPA SA
Notowania ALL IN! Games na GPW. Źródło: tradingview,com

Jak wynika z listu intencyjnego, All In! Games ma być wydawcą gry oraz podmiotem odpowiedzialnym za prowadzenie sprzedaży, marketingu i wsparcia przy projektowaniu gry.

Porozumienie między spółkami nie jest jeszcze finalne, a list intencyjny zakłada prowadzenie negocjacji do 31 stycznia 2021 r., po których w wypadku ich sukcesu podmioty podpisana zostanie umowa ostatecznie zatwierdzająca współpracę.

Zobacz również: Zarząd Mercator Medical komentuje ostatnie spadki kursu w związku z raportem JP Morgan. Pytania i odpowiedzi.

“Ekipa to ludzie z niezwykłą energią i nietuzinkowymi pomysłami. Dokładnie takich nietypowych kooperacji o dużym potencjale szukamy jako wydawnictwo All In! Games. Łącząc ich kreatywność i zasięgi z naszą dbałością o poziom dopracowania, możemy razem zrobić coś naprawdę fajnego.” – komentuje Piotr Żygadło, Prezes Zarządu All In! Games S.A.

EKIPA SA ma zadebiutować na giełdzie poprzez odwrotne przejęcie JR Holding, spółki, której prezesem jest January Ciszewski. Przejęcie ma mieć miejsce w przyszłym roku, a firma prowadzi obecnie ofertę prywatną.

Informacja o nawiązaniu wstępnej współpracy może być ratunkiem dla podupadającego kursu akcji All In! Games. Notowania waloru wyznaczyły maksimum 15 lipca na 35,20 zł, jednak od tamtego czasu, akcje potaniały aż o ponad 63% do zamknięcia wczorajszej sesji na 13 zł.

Autor poleca również:

Spółka Play2Chill zadebiutowała na rynku NewConnect. Kurs akcji wzrósł na debiucie o 0,4%

Previous article

Dolar nie był tak słaby od 32 m-cy. Euro (EUR/USD) pokonuje 1,22, funt (GBP/USD) testuje 1,35

Next article

More in News

You may also like