News

EUR/USD przebije 1,20 dopiero po szczycie UE i decyzji EBC 10 grudnia

0

Kurs euro do polskiego EURPLN złotegoGórna granica konsolidacji na EUR/USD 1,15-1,20 jest zagrożona, ponieważ nadzieje na ożywienie w 2021 r. przeważają nad ograniczeniami dotyczącymi COVID-19 w strefie euro i prawdopodobieństwem wygaszenia programu PEPP przez EBC i docelowego długoterminowego złagodzenia operacji refinansowania (TLTRO), piszą w najnowszym raporcie analitycy z Westpac. Para EUR/USD zakończyła miniony tydzień znacznym wzrostem oscylując w okolicach 1,1950.

  • Blokada funduszu naprawczego KE i jej siedmioletniego budżetu przez Polskę i Węgry
  • Rośnie presja na EBC, aby wprowadził poluzowanie na większą skalę
  • Wzrosły nadzieje na świąteczne złagodzenie ograniczeń w Europie

EUR/USD: mało prawdopodobny wzrost powyżej 1,20 przed szczytem UE 10 grudnia – Westpac

Blokada funduszu naprawczego KE z ubiegłego tygodnia i jej siedmioletniego budżetu przez Polskę i Węgry może być postrzegana przez rynek bardziej jako zamęt niż ryzyko niepowodzenia we wdrażaniu Funduszu i Budżetu – napisano w raporcie.

Jednak wywiera to dalszą presję na EBC, aby wprowadził poluzowanie na większą skalę poprzez rekalibrację programów PEPP i TLTRO. Wytyczne dotyczące skali ponownej kalibracji zostaną bez wątpienia przedstawione 10 grudnia na posiedzeniu EBC.

EBC wydaje się szczególnie zaniepokojony tym, że wybiegające w przyszłość sondaże dotyczące kondycji finansowej gospodarstw domowych wykazują trudności w odbiciu. Jeśli zaufanie co do przyszłości zawiedzie, nadzieje na solidne ożywienie po wtórnych blokadach w IV kwartale mogą znacząco osłabnąć – dodano.

Jednocześnie wzrosły nadzieje na świąteczne złagodzenie ograniczeń w Europie.

Aktualizacja stanowiska przez kluczowych pracowników EBC i prognozowane poluzowanie zbiegają się z ostatnim szczytem KE w 2020 r. Chociaż EUR/USD grozi testem na poziomie 1,20, wzrost powyżej tego poziomu jest mało prawdopodobny przed kluczowymi decyzjami 10 grudnia – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Kurs euro spadnie do 4,37 zł? Commerzbank rekomenduje sprzedaż EUR/PLN

Previous article

2021: „Niech to! Instytucje wykupiły wszystkie bitcoiny!”

Next article

More in News

You may also like