News

EUR/PLN z potencjałem do wzrostu. Złoty zyska 30 gr. w 2021 r.

0

Flaga unii europejskiej i polski wbite w papierowe statkiPara EUR/PLN kontynuuje handel powyżej wsparcia technicznego na 4,4580. Podczas gdy ekonomiści z Rabobanku prognozują, że presja spadkowa będzie dominować na kursie EUR/PLN w 2021 r., Co odzwierciedla 12-miesięczna prognoza na poziomie 4,30, mają również świadomość, że zanim przyszły rok dobiegnie końca, może nastąpić kolejny krótki impuls wzrostowy.

  • Presja na spadek kursu EUR/PLN będzie napędzana przez globalną euforię
  • Krótkoterminowa presja na wzrost EUR/PLN jest spowodowana perspektywą ponurej zimy
  • Potencjalnym byczym argumentem dla euro może być korekta światowych giełd

EUR/PLN: presja na spadki w 2021 roku – Rabobank

Z analizy Rabobanku wynika, że presja na spadek kursu EUR/PLN będzie napędzana przez globalną euforię i znoszenie kolejnych lockdownów. Ponadto powszechnie oczekuje się, że prezydent elekt Biden powstrzyma się od eskalacji napięć handlowych z Chinami i UE.

Byłoby to korzystne dla handlu światowego i dla Polski jako jednego z największych producentów w UE – napisano w raporcie.

Krótkoterminowa presja na wzrost kursu EUR/PLN jest spowodowana perspektywą ponurej zimy ze względu na różne ograniczenia nałożone w kraju i przez głównych partnerów handlowych Polski w UE. Działania te spowodowały dotychczas silne spowolnienie aktywności gospodarczej w IV kwartale.

Spór o mechanizm praworządności między Polską i Węgrami ,a resztą UE jest również źródłem presji zwyżkowej na EUR/PLN – dodano.

– Kolejnym potencjalnym byczym argumentem dla EUR/PLN może być korekta światowych giełd. Po imponujących wzrostach w listopadzie luka między światowymi akcjami, a realnymi gospodarkami pogłębiła się jeszcze bardziej zwiększając ryzyko silnej korekty z powodu rozciągniętych poziomów.

Kiedy rynki są tak entuzjastyczne, zwykle jest to główny sygnał ostrzegawczy, aby przygotować się na korektę, która miałaby bycze konsekwencje dla kursu EUR/PLN zmierzającego w kierunku szczytu 4,6458 ustalonego na koniec października – podsumowano.

Kurs EURPLN na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs EURPLN na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

Prognozy na 2021 r.: słaby dolar i okazje na rynkach akcji

Previous article

JSW i Bogdanka mocno drożeją! KGHM na oporach? Przegląd GPW Marcina Tuszkiewicza

Next article

More in News

You may also like