Giełda

Ethereum wyprzedza Bitcoina pod względem ilości nodów

0

Ethereum wyprzedza Bitcoina pod względem ilości nodówW związku z oczekiwaniem na start ETH 2.0., liczba nodów w sieci Ethereum zwiększyła się do poziomu 11 259, pokonując tym samym liczbę „węzłów” BTC o ponad 100, wynika z danych portalu Ethernodes.org. Taka sytuacja ma miejsce już drugi raz w przeciągu tego roku

  • W momencie publikacji artykułu aktywnych jest 11 259 nodów Etherum, co daje przewagę około 1% nad nodami Bitcoina (11 136).
  • Ostatni raz sytuacja taka miała miejsce na początku września
  • Liczba nodów zwiększyła się o około 50% w przeciągu ostatnich dwóch tygodni, rosnąć z poziomu 8 086 obserwowanego jeszcze 15 listopada

Ethereum wyprzedza Bitcoina już w trzech ważnych statystykach

Jak podaje portal Blockchain Center, sieć Ethereum pokonała Bitcoina nie tylko pod względem aktywnych nodów, ale również ilości realizowanych transakcji oraz naliczanych prowizji. Według aktualnych estymacji, ekosystem ETH przetwarza około 1,2 miliona transakcji na dobę, w przypadku Bitcoina wartości te są natomiast czterokrotnie mniejsze i wahają się w okolicy 300 tysięcy transakcji.

Ethereum przetworzył w czasie 24 godzin prowizje o wartości 3,6 mln dol., natomiast w przypadku sieci BTC wartość ta sięgała 1,4 mln dol. Wszystko to sprawia, że relatywna siła Ethereum do Bitcoina znalazła się w okolicach dwuletnich szczytów, czego powodem jest również dynamiczny wzrost popularności rynku zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Autor poleca również:

Celebryci namawiają na Forex i kryptowaluty: UOKiK ostrzega inwestorów

Previous article

Kolejne 5 milionów w BTC z ataku na Bitfinex przetransferowane

Next article

More in Giełda

You may also like