Giełda

Ethereum: Ether (ETH) mocno zdrożeje. Rezerwy na scentralizowanych giełdach spadły o 27 proc.

0

Analitycy przewidują, że ether może wkrótce osiągnąć nowe ATH po tym, jak rezerwy ETH na scentralizowanych giełdach spadły już o 27 proc. w ciągu dwóch dni.

  • Czeka nas ostry wystrzał kursu ETH? Analitycy są zdania, że tak.
  • Rezerwy ETH na scentralizowanych giełdach spadły o 27 proc. w ciągu tylko dwóch dni.

Na giełdach nie będzie ETH?

Ilość etherów trzymanych na giełdach spadła w ciągu ostatnich dwóch dni, a dane CryptoQuant wskazują, że dziś zaledwie 8,1 miliona ETH znajduje się obecnie w rezerwach scentralizowanych giełd.

Przyspieszenie zdejmowania ETH z giełd zostało zauważone też przez Alexa Saundersa z Nuggets News, który odnotował aż 10-proc. spadek rezerw ETH na scentralizowanych platformach 14 stycznia – z 11 milionów do 10 milionów w ciągu 24 godzin.

– Przy obecnym tempie giełdom za 10 dni skończą się ETH – przewiduje.

Wcześniej Saunders zauważył, że spadek rezerw etheru nasili się o dalsze 20 proc., co sugeruje, że na scentralizowanych platformach może zabraknąć ETH w ciągu najbliższych 48 godzin.

Z kolei dane z Glassnode wskazują, że rezerwy etheru na scentralizowanych giełdach nie były tak niskie od lipca 2018 r. W chwili pisania tego tekstu tylko 7 proc. krążącej podaży ETH jest utrzymywana na giełdach.

Czeka nas wystrzał kursu ETH!

Saunders interpretuje dane jako sugestię, że na wykresie ETH wkrótce zobaczymy duży skok ceny.

– Wszyscy wiemy, co się stało, gdy popyt przewyższył podaż BTC. W ciągu 90 dni [kurs] wzrósł aż czterokrotnie – stwierdził w social mediach.

Według agregatora danych z rynku kryptowalut Into The Block, ether wykazuje obecnie wiele byczych sygnałów, w tym “nierównowagę wolumenu kupna-sprzedaży wynoszącą prawie 9 proc.”.

Dziś za 1 ETH na giełdach należy zapłacić 1 210 USD, czyli aż 7 proc. więcej niż wczoraj. Z kolei w skali 7 dni kurs wzrósł o ponad 5 proc.

Autor poleca również:

Ethereum skazane na wzrosty? | 27% środków odpłynęło z giełd w 48 godzin

Previous article

Europejski Bank Centralny zakończył konsultacje publiczne dot. emisji cyfrowego euro

Next article

More in Giełda

You may also like