Giełda

Ethereum (ETH) prześcignie bitcoina (BTC) pod kątem kapitalizacji rynkowej – mówi Raoul Pal

0

Ethereum (ETH) prześcignie bitcoina (BTC) pod kątem kapitalizacji rynkowej - mówi Raoul PalDyrektor generalny Real Vision, Raoul Pal, twierdzi, że nie zdziwiłby się, gdyby kapitalizacja rynkowa etheru wzrosła w dłuższej perspektywie do poziomu bitcoina.

  • Ethereum może dogonić BTC w kategorii kapitalizacji rynkowej? Takiego zdania jest Raoul Pal.
  • Jego zdaniem potencjał Ethereum jako platformy jest ogromny, co może przełożyć się na sukces rynkowy ETH.

Ether ma ogromny potencjał

W wywiadzie, jakiego udzielił on Anthony’ego Pompliano, Pal stwierdził, że chociaż nadal preferuje bitcoina jako środek przechowywania wartości, uważa, że ether ma duży potencjał ze względu na ogromną ilość “ludzkiej i finansowej energii, która jest przelewana na platformę” Ethereum.

Bitcoin to dla mnie nieskazitelne zabezpieczenie. Jest doskonały. (…) Posiadam mnóstwo bitcoinów. Ale widzę, ile kapitału intelektualnego trafia do przestrzeni Ethereum i myślę, że jest szansa, że ​​wyjdzie z tego coś naprawdę, naprawdę dużego – wyjaśnił. – I tak myślę o tym jako o platformie – i jest to bardzo prymitywny sposób patrzenia na to – ale jeśli widzę, że wiele osób buduje coś na bazie jednej platformy, to prawdopodobieństwo, że jeden z tych projektów się opłaci [jest] ogromne – dodał.

Jego zdaniem wielki potencjał ma np. rynek DeFi (zdecentralizowane finanse).

Chodzi o to, że myślę, że jest szansa, że ​​Ethereum może mieć większą kapitalizację rynkową niż bitcoin – prognozował.

ETH nie będzie lepszą walutą niż BTC?

Pal mówił jednak też, że przekroczenie poziomu kapitalizacji rynkowej BTC nie uczyni jednak ETH lepszą walutą.

Złoto to najczystsza forma pieniądza, jaką mieliśmy. A to aktywo o [łącznej] wartości 10 bilionów dolarów. Rynki walutowe handlują 4 bilionami dolarów dziennie i pod żadnym względem nie mają tego samego kształtu ani formy [co złoto], są [wspólnie] większą platformą, ponieważ korzysta z nich więcej osób – tłumaczył.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Pal ujawnił, że sprzedaje całe swoje złoto i umieszcza 98 proc. swoich zasobów właśnie w BTC i ETH.

Autor poleca również:

Milenialsi napędzą adopcję kryptowalut

Previous article

Inwestorzy na rynku opcji bitcoina liczą na dalsze wzrosty kursu

Next article

More in Giełda

You may also like