Giełda

Ethereum bije rekordy w Google Trends. Internauci masowo interesują się kryptowalutą

0

Ethereum bije rekordy w Google Trends. Internauci masowo interesują się kryptowalutąEthereum bije rekordy nie tylko na wykresie kursu. Liczba wyszukiwań w Google hasła „Ethereum” osiągnęła najwyższy poziom w historii. Co ciekawe, jest już na wyższym poziomie, niż była w momencie, gdy ETH kosztowało ok. 1500 USD początkiem 2018 r.

  • Internauci rekordowo często szukają w sieci informacji o Ethereum.
  • Czy to zapowiedź nowego ATH na ETH? Dziś 1 ETH kosztuje 1222 USD.

Ethereum a sprawa Google Trends

Więcej ludzi szuka teraz w Google informacji o „Ethereum”, niż miało to miejsce kiedykolwiek wcześniej. Google Trends ujawnia bowiem, że ​​liczba wyszukiwań w Google aktualnie przeprowadzanych dla hasła „Ethereum” jest teraz najwyższa w historii, przyćmiewając zainteresowanie ze szczytowego okresu z 2018 r. Poprzedni szczyt popularności przypadł na dokładnie 13 stycznia 2018 r. – była to data, kiedy ETH kosztowało 1432,88 USD.

Co ciekawe, inne zjawisko widać w kontekście hasła “Bitcoin”. Wyszukiwania tego wyrazu w Google pozostają na poziomie 65 proc. porównując dane z tymi z grudnia 2017 r.. Jednocześnie więcej osób wyszukuje „Bitcoin” zamiast „Ethereum” (stosunek 5: 1), ale Ethereum rośnie na tym polu dynamiczniej.

Gdzie ETH cieszy się największym zainteresowaniem?

Google Trends dostarcza również dane, które pokazują, które regiony najmocniej interesują się ETH. Obecnie krajami o największym zainteresowaniu hasłem „Ethereum” są Kosowo, Macedonia Północna, Słowenia, Nigeria i Chiny.

Dziś za 1 ETH płaci się na rynkach aż 1222 USD, czyli ok. 3 proc. więcej niż wczoraj i aż 67 proc. więcej niż 7 dni temu. Z kolei BTC kosztuje już 39 700 USD (więcej o 6 proc. w skali 24 h i 36 proc. w skali tygodnia).

Dane z Google Trends sugerują więc, że kurs ETH może wkrótce dojść do poprzedniego ATH z 2018 r., a może nawet je przebić. Niektórzy analitycy sugerują nawet, że kryptowaluta będzie docelowo kosztowała w tym cyklu hossy 9 000 USD.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:

Bitcoin przyćmi złoto – uważa Willy Woo

Previous article

Bitcoin może być wart nawet 200 tys. dol., twierdzi prezes zarządu Virgin Galactic

Next article

More in Giełda

You may also like