News

Elon Musk dzięki Tesli drugim najbogatszym człowiekiem na świecie. Wyprzedził Billa Gatesa

0

Elon Musk dzięki Tesli drugim najbogatszym człowiekiem na świecie. Wyprzedził Billa GatesaW miniony szczytowy poniedziałek Elon Musk stał się drugim najbogatszym człowiekiem na świecie, wyprzedzając Billa Gatesa. Wartość netto 49-letniego przedsiębiorcy powiększyła się o 7,2 mld dolarów do 127,9 mld dolarów łącznie, a jego główną przyczyną był gwałtowny wzrost kursu akcji Tesli.

  • Współzałożyciel Tesli od początku 2020 roku powiększył swój majątek o ponad 100 mld dolarów
  • Czy zamiana miejsc z Billem Gatesem zaostrzy konflikt między dwoma przedsiębiorcami? 

Tesla głównym czynnikiem mającym wpływ na majątek Elona Muska

Rok 2020 pomimo pandemii zapowiada się obiecująco dla Elona Muska. Przedsiębiorca zyskał w tym roku ponad 100 mld dolarów wartości netto, co stanowi najlepszy wynik wśród wszystkich osób należących do Indeksu Miliarderów Bloomberga – rankingu 500 najbogatszych ludzi na świecie. W styczniu tego roku współzałożyciel Tesli zajmował 35 miejsce.

Swój awans w rankingach Musk zawdzięcza głównie dzięki Tesli, której wartość rynkowa zbliża się obecnie do poziomu 500 miliardów dolarów. Akcje tej firmy stanowią około trzech czwartych wartości netto miliardera, a ich wartość jest ponad czterokrotnie wyższa od jego udziałów w spółce Space Exploration Technologies, znanej jako SpaceX.

Źródło: Stooq.pl

Starcie na szczycie z Billem Gatesem

Świetny wynik Muska oznacza, że dopiero drugi raz w 8-letniej historii indeksu Bill Gates znajduje się poniżej drugiego miejsca w rankingu.  Współzałożyciel Microsoftu przez wiele lat zajmował najwyższe miejsce, aż do 2017 roku kiedy wyprzedził go Jeff Bezos, założyciel Amazona. Wartość netto Gatesa wynosi obecnie 127,7 mld dolarów, lecz mogłaby być znacznie wyższa gdyby miliarder przez lata nie przekazywał znacznych datków na cele charytatywne. Od 2006 roku przekazał ponad 27 miliardów dolarów na rzecz swojej fundacji charytatywnej.

Zobacz również: Akcje Tesli na nowych rekordowych szczytach!

Dwaj miliarderzy nie raz prowadzili między sobą słowne pojedynki. Elon Musk niedawno wyśmiewał Billa Gatesa na Twitterze między innymi za to, że „nie ma pojęcia” o elektrycznych samochodach. Z kolei Gates, którego fundacja charytatywna jest jednym z czołowych podmiotów wspierających badania nad szczepionką wyraził zaniepokojenie na temat wypowiedzi Muska, dotyczących danych pandemicznych i szerzenia teorii spiskowych. Czy poniedziałkowa zamiana miejsc zaostrzy rywalizację pomiędzy dwoma przedsiębiorcami?

Rok 2020 był wyjątkowo lukratywny dla najbogatszych ludzi na świecie. Pomimo pandemii i powszechnych zwolnień, które nieproporcjonalnie dotknęły światową klasę robotniczą oraz najbiedniejszych, od początku roku członkowie indeksu Bloomberga zyskali łącznie 23%, czyli 1,3 biliona dolarów.

Autor poleca również:

Tesla warta już niemal 30% całego przemysłu motoryzacyjnego dzięki nowym szczytom

Previous article

Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) chce regulacji dot. stablecoinów

Next article

More in News

You may also like