News

Ekspert z Wall Street “pewny” 5% wzrostu S&P 500

0

Ekspert z Wall Street "pewny" 5% wzrostu S&P 500Tom DeMark, znany analityk z Wall Street, który doradza “grubym rybom” jest niemal pewny, że indeks S&P 500 będzie zyskiwał kierując się do poziomu 3907 pkt. Taką prognozę postawił 17 grudnia mówiąc, że wzrost powinien zająć 2-3 tygodnie. Ostrzega jednak, że po wyznaczeniu szczytu notowania amerykańskich akcji mogą się znacząco osunąć.

  • Tom DeMark sugeruje, że indeks S&P 500 wzrośnie jeszcze o około 5%
  • Po wyznaczeniu szczytu może nastąpić istotna przecena na rynku akcji
  • Spadek będzie się wiązał z wyczerpaniem wśród kupujących

Do prognozowanego szczytu na S&P 500 jest jeszcze trochę przestrzeni

– Od listopada byłem uparty co do poziomu 3907 [na S&P 500] – powiedział DeMark w czwartek 17 grudnia 2020 r. Liczba ta pokazuje, gdzie spodziewał się wzrostu indeksu S&P 500 w ciągu dwóch lub trzech tygodni. Z obecnych poziomów to około 5% wzrost.

Model czasowe DeMarka sugerują, że jest więcej miejsca do wzrostu nie tylko na S&P 500, ale także m.in. na Nasdaq Composite, który może osiągnąć poziom 13240.

Jest także jeden haczyk odnośnie tego wzrostu akcji pod koniec roku. Według DeMarka, będzie to prawdopodobnie szczyt dla rynku akcji. Jego modele i naturalne tendencje spadkowe aktywów pokazują, że w pierwszej połowie 2021 r. indeks S&P 500 może spaść o 5 do 11%.

– To właśnie sugeruje nasza praca, potwierdzając dzienne [i tygodniowe] trendy, wskazując na potencjalny szczyt – powiedział DeMark.

Spadek w pierwszej połowie 2021 roku, który sugerują modele DeMarka ma się wiązać z wyczerpaniem kupujących.

– Chcesz sprzedawać siłę i kupować słabość. Rynki nie wyznaczają szczytów dzięki sprytnym sprzedającym, ale z powodu wyczerpania ostatniego kupującego – powiedział analityk.

S&P 500 na rekordowym poziomie

Notowania kontraktów terminowych na indeks S&P 500 wznoszą się w tym tygodniu na rekordowe poziomy. Cena rośnie w następstwie byczej formacji pin bar z wykresu tygodniowego, która skutecznie przetestowała kluczowe wsparcie przy 3600 pkt.

fpmarkets

Autor poleca również:

Cyberpunk 2077 – gracz odnalazł nieukończony systemu kolei jednoszynowej

Previous article

Wall Street na szczytach ponownie we wtorek, a kurs dolara traci

Next article

More in News

You may also like