News

Dolar w niejasnej pozycji. Kurs EUR/USD na wykresie technicznym

0

Dolar w niejasnej pozycji. Kurs EUR/USD na wykresie technicznymBilans dla środy początkowo był mieszany, ale w kolejnych godzinach dolar próbował odbijać korygując wtorkowy spadek. Trudno jednoznacznie wytłumaczyć ten ruch. Rentowności amerykańskich obligacji kontynuowały korektę spadkową, ale na Wall Street mamy przedłużający się marazm, chociaż w niewielkiej odległości od ostatnich szczytów.

Kurs dolara pod koniec dnia odrobił straty

Niemniej biorąc pod uwagę to, że teoretycznie jutro ma mieć miejsce prezentacja szczegółów dotyczących bilionów dolarów z proponowanych nowych programów fiskalnych nowej administracji prezydenta-elekta, to może to sygnalizować niepewność, co do dalszego rozwoju wypadków. W tle mamy cały czas doniesienia nt. decyzji o wydłużaniu czasu covidowych restrykcji przez kolejne kraje, przy rosnącym zrozumieniu dla niemieckiego podejścia, które zakłada przede wszystkim udrożnienie i odpowiednią logistykę służby zdrowia na czas masowych szczepień.

Mamy zapewnienia, że nie wywróci to wcześniejszych projekcji makro zakładających ożywienie globalnej gospodarki w 2021 r. – w takim tonie wypowiedziała się chociażby szefowa EBC. W kwestii danych ekonomicznych to dzisiaj mieliśmy odczyt inflacji CPI w USA, ale był on zgodny z oczekiwaniami – ewentualne zaskoczenia w górę zobaczymy najwcześniej za kilka miesięcy, co będzie wynikiem gigantycznej stymulacji monetarnej, a w niedługim czasie i fiskalnej.

Na wykresie EURUSD zjechaliśmy poniżej poziomu 1,2173-76, co może zapowiadać powrót do spadków. Niemniej z pełną oceną warto zaczekać do wieczora i zakończenia handlu giełdowego na Wall Street, gdyż pozytywne zamknięcie może zanegować te niepokojące sygnały. Technicznie dopuszczalny byłby ruch w stronę oporów przy 1,2270 jeszcze w tym tygodniu.

Wykres dzienny EURUSD

Brexit: nie ustępują tarcia handlowe. Kupno funta wysoce ryzykowne

Previous article

Środa na GPW: Czerwono na WIG20, coraz bliżej 2000 pkt. Traci CCC, PKN, PZU i KGHM

Next article

More in News

You may also like