News

Dolar na minimach, funt dyskontuje hard Brexit – Świat walut Marka Rogalskiego

0

Kurs euro i funta oczekują na wynik negocjacji dot. stosunków handlowych po Brexicie. Coraz więcej mówi się o wyjściu Wielkiej Brytanii z bloku bez zawarcia jakiejkolwiek umowy. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Najsłabsza w zestawieniach G-10 korona szwedzka traci we wtorek 0,34 proc.
  • Sprawy negocjacyjne wciąż nie posuwają się do przodu, a szczyt UE już w czwartek
  • Kongres w USA ma dzisiaj głosować uchwałę o przedłużeniu terminu przyjęcia pakietu fiskalnego o tydzień do 18 grudnia

Kurs euro ulegnie głębszej korekcie? EUR/USD powyżej 1,21

Obserwowany wczoraj po południu powrót do słabszego dolara, ostatecznie nie okazał się być udany. Wtorkowy ranek przynosi kontynuację tendencji zapoczątkowanej wieczorem, chociaż zmiany są symboliczne. Dolar nieznacznie zyskuje na szerokim rynku, ale najsłabsza w zestawieniach G-10 korona szwedzka traci 0,34 proc.

Drugi jest funt z wynikiem 0,26 proc. – wczoraj notowania GBPUSD zdołały powrócić do 1,34 po informacjach, że premier Johnson odbył jednak kolejną rozmowę z szefową Komisji Europejskiej, ale dzisiaj powraca do spadków. Według doniesień sprawy negocjacyjne wciąż nie posuwają się do przodu, a szczyt UE już w czwartek. Niemniej w najbliższych dniach Johnson i von der Leyen mają jeszcze spotkać się osobiście w Brukseli – oświadczył ekspert BOŚ.

Rynki akcji radzą sobie mieszanie. Uwagę zwracają doniesienia, że Kongres ma dzisiaj głosować uchwałę o przedłużeniu terminu przyjęcia pakietu fiskalnego o tydzień do 18 grudnia (inicjatywa Demokratów w Izbie Reprezentantów), chociaż informacje płynące z Senatu wskazują na to, że o kompromis z Republikanami może nie być łatwo.

Poniedziałek pokazał,  że przy obecnej sytuacji rynkowej może być trudno o kontynuację zwyżek EURUSD z zeszłego tygodnia. Popołudniowa próba podbicia w stronę 1,2170, została wieczorem zanegowana i powróciliśmy w okolice 1,2110.

Dzisiaj rano rynek próbuje odbijać, ale układ dziennych wskaźników oraz kluczowe punkty kalendarza w tym tygodniu – posiedzenie EBC i szczyt UE w czwartek, sprawiają, że można spodziewać się dalszego rozwinięcia się korekty EURUSD. Mocne wsparcie to okolice 1,2009 (dawny szczyt z 1 września) – podkreślił.

Zobacz również inne audycje:

Czas na księgowanie zysków z EUR/USD. Kolejne longi już w 2021 r., uważa Citibank

Previous article

Kurs euro (EUR/CHF): Konsolidacji do franka ciąg dalszy

Next article

More in News

You may also like