News

Dogecoin na historycznym szczycie przez wpis na Twitterze

0

Dogecoin na historycznym szczycie przez wpis na TwitterzeDogecoin (DOGE) notuje dziś niesamowity wzrost. Od czwartkowych minimów do szczytu, kryptowaluta rosła nawet o ponad 250 proc. W momencie pisania tego artykułu Dogecoin zyskiwał ponad 100 proc. Zainteresowanie DOGE wzrosło za sprawą dramy na forum Reddit/WallStreetBets.

  • Dogecoin notuje dziś bardzo silny wzrost
  • DOGE nie po raz pierwszy rośnie znacznie po publikacjach w mediach społecznościowych

Dogecoin na nowym ATH

Wzrostowi kryptowaluty towarzyszył podobny wzrost zainteresowania w mediach społecznościowych, a aktywność na Twitterze wzrosła o ponad 300 proc. Wydaje się, że źródłem tego ruchu jest ta sama grupa z Reddit, która wywołała dramatyczny, ale bardzo kontrowersyjny wzrost cen akcji amerykańskiej firmy GameStop.

Z konta na Twitterze udającego moderatora r/Wallstreetbets padło pytanie:

Następnie hashtagi #dogecoin i #dogecoininto1dollar zaczęły zyskiwać popularność wśród użytkowników w Stanach Zjednoczonych, nawiązując do marzeń inwestorów altcoinów.

Dogecoin ma też coś wspólnego z GameStop. Oba aktywa znalazły się ostatnio w postach na Twitterze Elona Muska. Żartobliwe poparcie Muska dla DOGE wystarczyło, aby wywołać istotną akcję cenową.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


To nie pierwszy raz, kiedy Dogecoin zalicza silne wzrosty cen. Minionego lata rajd napędziły filmy na TikToku zachęcające do inwestowania w kryptowalutę. Z kolei 3. stycznia gwiazda filmów dla dorosłych Angela White napisała na Twitterze, że była HODlerką DOGE, co skłoniło wielu z jej 1,3 miliona obserwujących do znacznego podniesienia ceny kryptowaluty.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp 500 index | dow jones kurs | cena akcji pgnig | kurs zloty | euro usd | kurs złotówki |

Glapiński: Każdy z nas ma prawo gromadzić oszczędności, tak jak chce

Previous article

Czy kryptowaluty będą głównym elementem technologii czwartej rewolucji przemysłowej?

Next article

More in News

You may also like