Waluty

Cynthia Lummis, senator-elekt USA, apeluje o mądre regulacje rynku kryptowalut

0

W USA pojawiły się informacje o tym, że władze chcą wprowadzić regulacje rynku portfeli na kryptowaluty. Część polityków jest temu przeciwna. Głos zabrała np. Cynthia Lummis, niedawno wybrana senator z Wyoming. Jej zdaniem to zły pomysł.

Cunthia Lummis: nie idźmy tą drogą!

Zgodnie z ostatnimi pogłoskami, Sekretarz Skarbu Stanów Zjednoczonych, Steven Mnuchin, może chcieć wprowadzić w życie surowe przepisy dotyczące kryptowalut, a konkretnie portfelów na nie. Nowe prawo mogłoby potencjalnie poważnie ograniczyć lub zakazać działania niezależnych portfeli na aktywa cyfrowych – kluczowego elementu całej branży.

Cynthia Lummis, senator-elekt USA pochodząca z przyjaznego kryptowalutom stanu Wyoming, uważa takie pomysły za szkodliwe.

– Rozmawiałam z sekretarzem Mnuchinem w zeszłym tygodniu i mocno nalegałem, aby znalazł lepszą drogę do rozwijania rynku – powiedziała Lummis, dodając, że „Kongres jest najlepiej przygotowany do rozważania różnych, konkurujących ze sobą kwestii politycznych”, sugerując, że potencjalne przepisy powinny trafić na forum parlamentu USA.

Lummis nie jest jedyną polityk, która wyraziła zaniepokojenie możliwym posunięciem prawnym ze strony obecnej władzy. Wielu członków Kongresu również ostatnio sprzeciwiało się takiej ustawie. Ponadto dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, ostrzegł przed konsekwencjami wynikającymi z takiej zmiany przepisów.

– Jestem głęboko zaniepokojona faktem, że Departament Skarbu rozważa wprowadzenie prawa regulującego portfele aktywów cyfrowych i ustawę o tajemnicy bankowej (BSA) – powiedziała Lummis. – (…) Departament Skarbu powinien natychmiast rozpocząć przejrzysty proces współpracy z Kongresem i rynkiem [kryptowalut], budując konsensus, który popchnie Amerykę do przodu – dodała.

USA przegrają wojnę technologiczną?

Według Lummis ograniczenie rozwoju rynku portfeli kryptowalut może utrudnić USA rywalizację technologiczną z takimi krajami jak np. Chiny. Zresztą Stany Zjednoczone już i tak zaspały na polu emisji cyfrowej waluty banku centralnego. Cyfrowy juan może zostać wyemitowany już w 2021 r. Nad e-dolarem nikt zaś nawet nie pracuje.

USA zaskakują swoim brakiem otwarcia na kryptowaluty i nowinki technologiczne. Na ten problem uwagę zwracał np. Andrew Yang, niedoszły kandydat na prezydenta z obozu Partii Demokratycznej.

Artykuł Cynthia Lummis, senator-elekt USA, apeluje o mądre regulacje rynku kryptowalut pochodzi z serwisu Bitcoin.pl – Bitcoin, kryptowaluty i technologia blockchain..

Wieloryby bitcoina od września zakumulowały 500 000 BTC

Previous article

Notowania EUR/USD na 1,23 w ciągu 12-mcy. Rabobank aktualizuje prognozy

Next article

More in Waluty

You may also like