News

COTI uruchomiło pierwszy zdecentralizowany indeks zmienności kryptowalut

0

Inwestorzy, którzy chcą czerpać korzyści z wahań na rynku, będą mogli to zrobić, korzystając z nowego indeksu Crypto Volatility Index (CVI) stworzonego przez COTI. Indeks ten pozwala otwierać pozycje w oczekiwaniu na rynkowe wahania w obu kierunkach.

Pierwszy Zdecentralizowany Indeks Zmienności Kryptowalut

COTI jest blockchainowym projektem, który określa się mianem „w pełni kompleksowych finansów” w technologii rozproszonej księgi (DLT). Został on zaprojektowany tak, aby rozwiązać problemy tradycyjnych finansów, czyli wysokie opłaty, opóźnienia, globalna adopcja i ryzyko.

Projekt nawiązał do tradycyjnych finansów także w swoim najnowszym produkcie – Crypto Volatility Index. Indeks CVI inspirowany jest indeksem zmienności rynku akcji. CVI został już uruchomiony na mainnecie. Aby otworzyć pozycje lub zapewnić płynność użytkownicy muszą najpierw zdeponować Tether (USDT),

Indeks umożliwia inwestorom czerpanie zysków z niestabilności rynku, poprzez otwieranie pozycji w oczekiwaniu na duże ruchy w obu kierunkach. Użytkownicy, którzy oczekują wzrostu zmienności, mogą otworzyć pozycję CVI i jeśli obstawią prawidłowo, po wzroście indeksu będą czerpać zyski.

Indeks będzie działał również w przeciwnym kierunku. Jeśli inwestorzy uważają, że zmienność będzie niska, mogą zapewnić płynność platformy i otrzymać zysk pobierając opłaty od inwestorów, którzy otworzyli pozycje CVI.

W oficjalnym ogłoszeniu platforma została opisana w następujący sposób:

Pełnowymiarowy zdecentralizowany ekosystem, który wprowadza popularny „indeks strachu” na rynek kryptowalut.

Aktualizacje, Staking, i zapewnianie płynności

COTI zwróciło uwagę, że użytkownicy będą mogli również łączyć indeks CVI ze swoimi portfelami MetaMask lub Trust Wallet. W ten sposób będą mogli zarządzać swoimi pozycjami, zapewniać płynność oraz zlecać wpłaty/wypłaty środków.

Osoby, które zdecydują się na dostarczenie płynności muszą zdeponować USDT na minimum 72 godziny. Dopiero po tym czasie zaczną otrzymywać zysk zarobiony przez pulę. Z drugiej strony, inwestorzy, którzy otworzyli pozycję, muszą ją utrzymać przez co najmniej sześć godzin przed jej zamknięciem.

Indeks będzie działał w oparciu o własny, rodzimy governance token zwany GOVI. Platforma umożliwi użytkownikom stakowanie monety, za które w zamian będą otrzymywać część prowizji oraz możliwość głosowania. Posiadacze tokenów będą mieli również możliwość określenia, jakie aktywa będą dostępne w CVI, jaka będzie dozwolona dźwignia finansowa, kwot depozytów oraz opłat za korzystanie z platformy.

Artykuł COTI uruchomiło pierwszy zdecentralizowany indeks zmienności kryptowalut pochodzi z serwisu Bitcoin.pl – Bitcoin, kryptowaluty i technologia blockchain..

Damian Żukiewicz ukarany przez UOKiK

Previous article

Nowości w Xbox Game Pass na koniec stycznia

Next article

More in News

You may also like