Technologie

Coinbase inwestuje w amerykańską firmę miningową

0

Coinbase Ventures, inwestycyjne ramię jednej z największych giełd kryptowalut na świecie, zainwestowało nieujawnioną kwotę w Titan, producenta oprogramowania i usług przeznaczonych dla branży miningowej.

Poprawa wydajności firm miningowych

Zgodnie z zapowiedzią Titana, inwestycja ta przyczyni się do dalszego rozwoju produktów firmy oraz poprawy wydajności i rentowności firm miningowych BTC.

Ryan Condron, współzałożyciel i dyrektor generalny Titan, powiedział, że „górnictwo przeszło od hobby do przemysłu, do kluczowej globalnej infrastruktury informatycznej, a Titan jest gotów pomóc światowej klasy górnikom sprostać tym wyzwaniom”.

Titan oferuje zaawansowane oprogramowanie miningowe przeznaczone dla profesjonalnych górników z USA. Jak twierdzi firma, jej sieć węzłów i pulpitów nawigacyjnych pozwala górnikom na lepsze konkurowanie w skali globalnej.

Wcześniej, Titan uruchomił Titan Pool we współpracy z CoinMint i CoreScientific, dwoma głównymi dostawcami infrastruktury górniczej w USA. Wśród korzyści oferowanych przez pulę, Titan powołuje się na lepszą przejrzystość i, co najważniejsze, rozwiązanie niektórych problemów jurysdykcyjnych dla amerykańskich górników.

Dominacja Chin

Chiny są obecnie odpowiedzialne za zdecydowaną większość hashrate’u Bitcoina. Względna dominacja może być przypisana połączeniu atrakcyjnych kosztów energii elektrycznej i zlokalizowanego łańcucha dostaw.

Region Sichuanu jest szczególnie atrakcyjny dla górników ze względu na tanią energię hydroelektryczną. Jego znaczenie jest tak duże, że lokalne pory roku mają silny wpływ na poziom hash rate’u BTC. Jednak tak tania energia elektryczna nie jest niczym wyjątkowym. Niektóre regiony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie są tak samo konkurencyjne.

Z drugiej strony, w górniczym łańcuchu dostaw obserwuje się znacznie silniejszą dominację chińskich firm. Producenci koparek praktycznie całą swoją działalność opierają w Chinach. Daje to lokalnym górnikom potężną przewagę na rodzimym polu. Podczas eksportu i importu chipów i urządzeń mogą wystąpić problemy. Choć Stany Zjednoczone nadrabiają zaległości pod względem ilości hash rate’u – który stanowi obecnie 14% całości – firmy nadal korzystają z urządzeń wyprodukowanych w Chinach.

Może to być szczególnie problematyczne w dzisiejszym środowisku geopolitycznym, gdzie Stany Zjednoczone aktywnie zakazują produktów i usług wyprodukowanych w Chinach, a nawet zakazują inwestycji w chińskie przedsiębiorstwa. Przemysł górniczy już zaczął reagować, a niektórzy operatorzy repatriują hash rate. Chociaż odejście Trumpa może pomóc złagodzić napięcia, niektórzy analitycy uważają, że reset stosunków USA-Chiny może nie być możliwy.

Zainteresowanie dywersyfikacją przemysłu górniczego z dala od dominacji Chin wydaje się być duże, ale pełna niezależność nie zostanie prawdopodobnie osiągnięta, dopóki nie pojawią się producenci ASIC z innych krajów.

Artykuł Coinbase inwestuje w amerykańską firmę miningową pochodzi z serwisu Bitcoin.pl – Bitcoin, kryptowaluty i technologia blockchain..

Raoul Pal: mniejsze alty zaczną drożeć, gdy ether (ETH) przebije kluczowe poziomy

Previous article

Frank w piątek kosztuje 4,21 zł, kurs funta (GBP/PLN) drożeje do ponad 5,10 zł

Next article

More in Technologie

You may also like