Waluty

Chamath Palihapitiya: Bitcoin jest zabezpieczeniem kapitału na miarę tych czasów

0

„Struktura naszego społeczeństwa jest zniszczona” – powiedział były szef Facebooka. Chamath Palihapitiya, bo o nim mowa, postrzega Bitcoina jako swoiste ubezpieczenie od niepewności, jaka panuje dziś na świecie.

Chamath Palihapitiya: wiem, dlaczego BTC drożeje

Cena Bitcoina (BTC) wzrosła w ciągu ostatnich tygodni, ostatnio przekraczając poziom 40 000 USD. Przypomnijmy, że przez długi okres ATH BTC znajdowało się na poziomie 20 000 USD. Według Chamatha Palihapitiya, inwestora z rynku kapitału podwyższonego ryzyka i miliardera, Bitcoin, jako składnik aktywów w dużej mierze niezwiązany z władzą polityczną, stanowi zabezpieczenie przed globalną niepewnością, jaką dziś widzimy.

Powołując się na możliwy pięcio- lub dziesięcioletni horyzont czasowy, Palihapitiya powiedział, że uważa, że ​​BTC prawdopodobnie osiągnie w pewnym momencie cenę 200 000 USD.

Powodem jest to, że za każdym razem, gdy widzisz, co ma miejsce, przypomina ci  to o fakcie, że nasi liderzy nie są już tak godni zaufania i wiarygodni jak kiedyś – powiedział na antenie CNBC. – Tak więc na wszelki wypadek naprawdę potrzebujemy jakiegoś, wiesz, ubezpieczenia, które możemy trzymać pod poduszką, które daje nam dostęp do nieskorelowanego [z tradycyjnymi rynkami] zabezpieczenia – dodał.

Rządy nieświadomie pompują cenę Bitcoina?

Od czasu, gdy pandemia koronawirusa ogarnęła świat w 2020 r., rządy na całym świecie podjęły różne środki w celu zwalczania jej skutków gospodarczych. W szczególności Stany Zjednoczone wydrukowały i wydały na ten cel ogromne sumy dolarów.

Z kolei Bitcoin jest systemem, który dzięki algorytmowi ma ograniczoną podaż coinów, jakie kiedykolwiek zostaną wykopane. Do tego kryptowaluta nie jest zależna od polityków. Mało tego, w październiku 2020 roku Fidelity opublikowało raport pokazujący brak korelacji ceny Bitcoina z wycenami innych rynków, takich jak złota i akcji.

To jednak nadal nie jedyne powody, dlaczego zdaniem biznesmena warto inwestować w kryptowaluty.

Struktura naszego społeczeństwa jest zniszczona i dopóki nie wymyślimy, jak to ulepszyć, nadszedł czas, aby mieć na boku małe ubezpieczenie (…). To po prostu niesamowita rzecz. Nigdy bym sobie tego nie wyobraził – powiedział.

Artykuł Chamath Palihapitiya: Bitcoin jest zabezpieczeniem kapitału na miarę tych czasów pochodzi z serwisu Bitcoin.pl – Bitcoin, kryptowaluty i technologia blockchain..

Plan Bidena podniesie cenę Bitcoina

Previous article

Warren Buffett spada na 8. pozycję wśród najbogatszych ludzi. Wyprzedził go “Samotny Wilk”

Next article

More in Waluty

You may also like