News

Cena ropy BRENT wzrośnie do 65 USD – prognozuje Goldman Sachs

0

Cena ropy BRENT wzrosła od początku roku o 5 USD, co stanowi 9,67 proc. Licząc natomiast od dołków z początku listopada 2020 r. zasięg wzrostów rośnie do 20,94 USD, co stanowi 58,56 proc. Mimo, że notowania ropy znajdują się już powyżej 56 dolarów za baryłkę, co jest najwyższym poziomem od drugiej połowy lutego 2020 r., to zdaniem Goldman Sachs aprecjacja ta będzie jeszcze kontynuowana, a cena ropy Brent wzrośnie docelowo aż do 65 dolarów za baryłkę.

  • Cena ropy wzrosła od początku listopada o ponad 58 proc.
  • Cena ropy najwyżej od lutego 2020 r.
  • Zdaniem analityków Goldman Sachs, cena ropy wzrośnie w 2021 r. do 65 USD

Spoglądając na notowania ropy BRENT zauważymy, że jej cena wzrosła w ostatnim czasie do najwyższego poziomu od drugiej połowy lutego 2020 r. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że rynek pokonał techniczny opór w wysokości 53,50 USD. Okazuje się więc, że jeżeli tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy przetestowania kolejnego, technicznego opór w wysokości 59 dolarów za baryłkę.

Weź udział w bezpłatnym webinarze: Kalendarz makroekonomiczny i inwestowanie podczas danych

Notowania ropy BRENT na interwale dziennym

Cena ropy wzrośnie do 65 USD

Analitycy Goldman Sachs prognozują natomiast, że cena ropy BRENT wzrośnie jeszcze tego lata aż do poziomu 65 dolarów za baryłkę.

Ich zdaniem, za tak znaczną aprecjację notowań ropy naftowej odpowiedzialne będzie przywrócenie równowagi na rynku w związku z wprowadzeniem na całym świecie szczepionek przeciw koronawirusowi, co przyczyni się do ożywienia gospodarczego, które to z kolei zwiększy popyt i zdolność producentów do wznowienia produkcji.

Wskazują nie jednak równocześnie, że w perspektywie krótkoterminowej, rynek ten stoi w obliczu malejącego popytu spowodowanego rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie i wprowadzanych z tego powodu obostrzeń.

Zdaniem analityków, popyt na ropę może wzrosnąć do tego stopnia, że pomimo wzrostu produkcji o 4 mln baryłek dziennie, OPEC może mieć trudności z zapewnieniem takie stanów magazynowych. W okresie kwiecień – lipiec 2020 r. deficyt miałby wynieść 1,3 mln baryłek dziennie.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Kurs dolara wyprzedawany zagranicą. USD/PLN jednak powyżej 3,70 zł

Previous article

Mielenie ZeZorrem na Bogato – 55 – Prognozy na Rok 2021

Next article

More in News

You may also like