Giełda

Cena Bitcoina z rekordowo wysoką prognozą od znanego inwestora kryptowalutowego

0

Cena Bitcoina z rekordowo wysoką prognozą od znanego inwestora kryptowalutowegoBitcoin może okazać się lepszą inwestycją niż spółki technologiczne, jak twierdzi znany inwestor, zwolennik kryptowalut oraz CEO MicroStrategy, Michael Saylor. Jego zdaniem, cena Bitcoina już wkrótce będzie liczona w milionach dolarów.

  • Michael Saylor pochwalił się swoimi wczesnymi inwestycjami i odniósł je do potencjału BTC
  • Kurs BTC/USD zamknął 2020 rok tuż pod poziomem 30 tys. dol.
  • Naszą prognozę dotyczącą rynku kryptowalut na 2021 rok zobaczyć mogą Państwo po kliknięciu w ten odnośnik

Bitcoin może być wart miliony dolarów zdaniem Saylora

Bitcoin może być lepsza inwestycją niż włożenie funduszy w zakup spółek technologicznych i to nawet na początku ich istnienia, jak stwierdził Michael Saylor. W rozmowie z MMCrypto, inwestor podzielił się swoimi przemyśleniami na temat potencjału wzrostowego najpopularniejszej kryptowaluty.

Jego zdaniem, Bitcoin nawet po pokonaniu granicy 30 tys. dol. za jednego coina, dzięki otoczeniu makroekonomicznemu ma szansę na kontynuację zwyżki i to znacznie wyżej niż komukolwiek się wydaje.

Saylor będący CEO MicroStrategy, dużej części swojej fortuny dorobił się na inwestycji w spółki technologiczne i jak sam stwierdził, dość wcześnie zaangażował się w zakup ich akcji. W związku z tym, jego zdaniem, jest odpowiednią osobą do dokonania poniższego porównania.

– Inwestowałem już we wszystko. Byłem wczesnym inwestorem, który zaangażował się w takie spółki jak Apple, Facebook, Amazon, Google, OpenTable, eBay czy PayPal. Zarobiłem na tym olbrzymie ilości pieniędzy. Pomnożyłem je o 10, 20 razy inwestując w te rzeczy i powiem Wam jedno, żadne z nich nie wyglądały tak dobrze jak to. – zaznaczył Sayor mając na myśli Bitcoina.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników SPRAWDŹ NAS

Saylor uważa, że siłą stojącą za tym spojrzeniem na przyszłość Bitcoina jest napór nadchodzącego kapitału składającego się z gotówki, długu, akcji czy indeksów REIT. Jego zdaniem, ten napływający potok środków zaleje Bitcoina wypychając w górę kapitalizację do astronomicznych rozmiarów.

W jego ocenie, rozmiar tego kapitału może okazać się być a tak duży jak 300 – 400 bilionów dol. W takim scenariuszu za jednego Bitcoina trzeba będzie zapłacić 14 mln dol., szacując z dużą rezerwą i biorąc pod uwagę tą niższą granicę.

Tak absurdalnie wysoka prognoza ceny najpopularniejszej obecnie kryptowaluty czyni ją najwyższą spodziewaną ceną Bitcoina w historii. Jest ona znacznie wyższa niż słynna cena docelowa BTC zaprezentowana przez Johna McAffee’go, ekscentrycznego miliardera znanego ze stworzenia słynnego programu antywirusowego, która wynosić miała 1 mln dol. na koniec 2020 roku.

McAffee na szali zakładu o wypełnienie tej prognozy postawił na szali coś bardzo cennego, osobistego i potencjalnie bardzo bolesnego w skutkach. Co to było, dowiedzą się państwo z tego artykułu (link).

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:

Kryptowaluty w Polsce: powstanie rejestr firm, które zajmują się cyfrowymi walutami

Previous article

Bitcoin to lepsza inwestycja niż spółki technologiczne, uważa znany inwestor

Next article

More in Giełda

You may also like