Giełda

Cena Bitcoina jest w bańce podobnej do bańki dot-com, twierdzi Mark Cuban

0

Cena Bitcoina jest w bańce podobnej do bańki dot-com, twierdzi Mark CubanMultimiliarder i znany inwestor Mark Cuban, który wielkie pieniądze zarobił w trakcie bańki internetowej na przełomie XX i XXI wieku, stwierdził, że obecna sytuacja na rynku kryptowalut do złudzenia przypomina mu właśnie gwałtowny wzrost notowań spółek internetowych pod koniec lat 90-tych.

Bitcoin w bańce podobnej do tej na NASDAQ pod koniec lat 90-tych, twierdzi Mark Cuban

Rynek kryptowalut w ostatnich miesiącach spotkała astronomiczna zwyżka, a łączna kapitalizacja Bitcoina oraz innych krypto przekroczyła w zeszłym tygodniu 1 bilion dol., jak wynika z danych zaprezentowanych przez Coindesk.

Kurs Bitcoina w 2020 roku zyskał aż o ponad 300% i zdaniem znanego miliardera jest to sytuacja analogiczna do tej, jaka miała miejsce pod koniec lat 90-tych na amerykańskim rynku akcyjnym. Właśnie wtedy, kursy spółek związanych z branżą internetową na fali euforii osiągały nieprawdopodobne wzrosty, które Markowi Cubanowi do złudzenia przypominają zachowanie notowań najpopularniejszej kryptowaluty.

– Spoglądając na rynek kryptowalut, wygląda on DOKŁADNIE jak słynna bańka internetowa. DOKŁADNIE. – tweetował Mark Cuban.

fpmarkets

Zdaniem Cubana, ewentualne pęknięcie bańki odseparuje zwycięzców od przegranych: kryptowaluty, które na dobre się przyjmą i zyskają z czasem jeszcze większą popularność od tych, które odejdą w zapomnienie.

– Sądzę, że BTC, ETH i kilka innych coinów czeka podobna przyszłość jak te spółki, które powstały w czasie ery dot-com, przetrwały pęknięcie bańki i potem prosperowały, jak Amazon, E-bay czy Priceline. Jednak wielu taki los nie spotka. – dodał.

W odpowiedzi na tego tweeta wypowiedział się znany inwestor, Peter Schiff, który jest przeciwnego zdania względem stanowiska zajmowanego przez Cubana.

– Różnica między tymi wybranymi wczesnymi spółkami internetowymi (a BTC) jest taka że miały prawdziwą wartość. Dlatego więc przetrwały i potem prosperowały. Żadna z kryptowalut nie ma realnej wartości, więc nie będzie żadnych wygranych. Wszystkie przegrają – skomentował Peter Schiff.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:

Michael van de Poppe: BTC będzie po 300 000 USD

Previous article

Bitcoin (BTC) spadnie jeszcze w tym kwartale do 16 tys. dol., uważa Alex Mashinsky

Next article

More in Giełda

You may also like