News

Blok po 22 – 27 listopada 2020: EUR/USD, GBP/USD

0

Blok po 22 – 27 listopada 2020: EUR/USD, GBP/USDOstatnia sesja tygodnia na rynku walutowym w zasadzie mogłaby się nie odbyć. Jak zwykle brak inwestorów ze Stanów Zjednoczonych sprawia, że reszta świata nie wie co robić i na rynkach panuje znacznie niższa zmienność. Po za Świętem Dziękczynienia i dłuższym weekendem w USA, mamy dodatkowo kompletną pustkę w kalendarzu makroekonomicznym. Nie dziwi więc, że spekulanci zrobili sobie dzisiaj wolne. Jedyny wątek jaki się dzisiaj pojawia to kolejne zaostrzenie sytuacji między Chinami, a Australią.

  • Słabość dolara także pod nieobecność Amerykanów
  • Kurs EUR/USD coraz bliżej bariery 1,20
  • Funt w korekcie po kolejnym zwrocie w sprawie umowy handlowej

Tym razem Chiny nałożyły cła na import wina. Nie jest to jednak nowy temat, więc nie wywołuje większej reakcji. Dla notowań EUR/USD kluczowe pozostaje już tylko oczekiwanie na ostatnie posiedzenia w tym roku EBC oraz FED. Wzrosty na tej parze wynikają z faktu, że to FED ma większe możliwości działania.

EUR/USD coraz bliżej 1,20

Brak zdecydowanego wybicia oporu i ataku na 1,20 wynika jednak z faktu, że tak ja przed poprzednim posiedzeniem, teraz również mogą zacząć płynąć sygnały z EBC, że kurs euro jest zbyt wysoki.

eurusd

Zobacz także: USD najsłabszą walutą G8! Kurs dolara będzie spadać dalej w 2021 r. – prognozuje Mogran Stanley

Korekta na funcie

Nieco zawiedzione zostały nadzieje na błyskawiczną umowę handlową między Wielką Brytanią a Unią Europejską. Według medialnych doniesień, mogło do niej dojść nawet w mijającym tygodniu. W sprawę finalizacji umowy miał włączyć się premier Johnson. Teraz okazuje się, że kolejna runda negocjacji odbędzie się w weekend, a według prasowych doniesień, UE rozważa szczyt w tej sprawie na okres po świętach.

gbpusd

Oznacza to więc, że do samego końca roku mogą przeciągać się negocjacje, choć sądząc po zachowaniu kursu funta, rynek wierzy w pragmatyzm i zawarcie umowy. Chwilowa korekta na GBP/USD może być więc wykorzystana do kolejnego odbicia notowań, zgodnie z kierunkiem panującego trendu. Lokalne wsparcie mamy w rejonie 1,33.

Autor poleca również:

Koszyk ulubionych spółek day traderów wzrósł w tym roku już o 75%!

Previous article

Czarny Piątek w środowisku kryptowalut!

Next article

More in News

You may also like